Денес започнува фестивалот „ПИВО ФЕСТ“ во Прилеп

Пиво фест е фестивал што се одржува во летниот период во градот Прилеп во организација на општината Прилеп и стопанските субјекти од градот. Фестивалот е од отворен тип и се одржува во центарот на градот.

Учество земаат познати производители на пиво и локални угостители.

Посетители доаѓаат од сите краишта на Република Македонија и соседните земји. Познат е по добрата забава, скара, ладното пиво и секако по масовната посетеност.

Знаци кои укажуваат дека сте го освоиле "господинот совршен"

Некои момци едноставно се родени за да освојуваат жени. Сигурно познавате барем еден фраер кој со таква леснотија одбира девојки и успева долгорочно да го задржи нивното внимание, па во одреден момент сте почнале да му завидувате.

Ако забележите дека и вашиот партнер ги има следните квалитети, мораме да ви кажеме дека сте наишле на господинот совршен.

1. Флексибилност

И притоа, нормално, не мислиме на физичка флексибилност (иако и тоа си има свои предности). Момците кои знаат да се носат со неочекувани промени и зрело реагираат на нив, на многу жени им се неодоливи и вистински материјал за долготрајна љубовна врска.

2. Обзирност

Момчето кое ја става својата девојка на прво место, покажува колку му е грижа за неа, што и неа многу брзо ѝ дава сигурност и животна потпора. Тие работи се гледаат преку големите гестови, но и преку ситниците како отворање врата и извекување на столчето.

3. Самопочитување

Овде секако не мислиме на преголема самодоверба, која преоѓа во класичен егоизам. Момчето кое се цени себеси како личност, знае да ги цени и другите и не дозволува со нив да се манипулира. Нема да се фали самиот себе, но ќе биде горд на добро завршената работа и ќе се стреми кон перфекционизам, за да ве усреќи и направи горди.

4. Прифаќање на вината

На многу момчиња гордоста им е голема препрека, бидеќи многу често не сакаат да превземат одговорност за своите постапки и им ја префрлаат вината на другите. Момчето кое учи од сопствените грешки и стои позади своите дела е личност која треба да ја цените и која ќе ве цени вас. 

ФОТО 18+: Никол Анистон во најсекси издание

Никол Анистон е актерка во филмови за возрасни и една од најпопуларните девојки на Инстаграм, која ги остава без здив нејзините следбеници и сите оние кои ќе "фрлат поглед" на нејзиниот профил.

Никол на својот Инстаграм профил има повеќе од два милиони следбеници кои секојдневно ја опсипуваат со комплименти.  

Оваа 30-годишна убавица редовно објавува провокативни фотографии во долна облека, со која ги распаметува припадниците на посилниот пол.

Зошто Меган е поприсутна од Кејт во новиот документарец за Кралицата?

Во најавата на новиот документарец за Кралицата Елизабета Втора "Queen of the Lord", имавме прилика, освен Кралицата, да ги видиме и принцовите Хари и Вилијам и Меган Маркл.

Но, каде е Кејт Мидлтон?

Освен што ја нема во најавата, војвотката од Кембриџ едвај се појавува во документарецот. Ова го открил извор од Бакингемската палата, но причината за тоа не е нејзиното несогласување со Кралицата.

Имено, Кејт за време на снимањето на докумантарецот била на 6-месечно породилно отсуство, кое сѐ уште трае, бидејќи принцот Луис го родила на 23-ти април оваа година.

Сепак, војвотката од Кембриџ не е целосно исклучена од докумантарецот и се појавува во неколку кадри од настанот на кој била за време на бременоста, венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, но не давала никакви изјави ниту интервјуа, пренесува "Herper's Bazaar".

Од друга страна, нејзината снаа Меган, во докумантарецот дури им се обраќа на камерите и е многу поприсутна од Кејт, а во најавата веќе можевте да видите и како изреагирала кога прв пат ја видела својата венчаница. 

Популарно