(ГАЛЕРИЈА) Дуа Липа со момчето пристигна во Косово, беше фотографирана со семејството

Дуа Липа го започна својот престој во Косово. 22-годишната музичка ѕвезда со приватен авион пристигна во Приштина заедно со своето момче Ајзак Кару. Нејзиниот стајлинг вклучуваше впечатливи чизми од Александар Воте.

На аеродромот таа беше фотографирана со нејзините родители и нејзината сестра Рина.

Популарната пејачка сподели и фотографии од оброкот во авионот со Ајзак.

 

What are those?

A post shared by ISAAC CAREW (@isaaccarew) on

Познатиот рокер започнал да се гуши после настапот во Њујорк

Гитаристот на рок групата Аеросмит, Џо Пери итно бил пренесен во болница откако колабираше после настапот во Медисон Сквер Гарден, Њујорк, пишува CNN.

68 годишниот Пери со Били Џоел ја изведувал песната "Walk This Way", а после зад сцената започнал тешко да дише па со Брза помош бил пренесен во болница, каде го снабдиле со кислород со помош на посебни цевки кои му ги прочистиле дишните патишта за да дојде до воздух.

Негов претставник за медиумите потврди за USA Today дека пејачот моментално е при свест.

Ова не е прв пат на гитаристот да му се слоши за време на настап. Пред две години заврши во болница откако настапи со бендот Hollywood Vampires, чии членови се Алис Купер и Џони Деп.

Пери овој месец требаше да настапува на турнеја, а неговиот гласноговорник потврди дека нема да се појави на планираните настапи оваа недела во Флорида, но дека кон крајот на месецот ќе биде подготвен за враќање на сцена.

ВИДЕО: Американскиот рапер Ајс Кјуб во новата песна повикува на апсење на Доналд Трамп

Американскиот рапер, актер и текстописец Ајс Кјуб неодамна го објави својот нов сингл "Arrest The President" во кој повикува на апсење на моменталниот претседател на САД, Доналд Трамп.

Еден од најистакнатите рапери го објави својот нов сингл преку кој бескомпромисно и жестоко ја коментира моменталната владејачка политика во САД.

"Arrest The President" е една од најочекуваните нумери која ќе се најде на претстојниот албум на Ајс Кјуб од очигледни причини, а во рефренот јасно се истакнува дека за апсењето на претседателот постојат докази.

Ајс Кјуб и претходно ја исмевал политиката на Трамп, па затоа е многу лесно да се заклучи на кого му е посветена новата песна. Кон почетокот на декември, раперот ќе го објави својот нов албум "Everythang's Corrupt", кој ќе биде инаку неговиот десетти студиски материјал како соло уметник.

Пукано на вилата во која биле Канје Вест и Текаши69

Медиумите пренеле дека во вилата требало да биде и пејачката Ники Минаж.

Американските медиуми пренесуваат дека најмалку осум куршуми биле испукани во насока на вилата во која се наоѓале музичарите Канје Вест и Текаши69. 

Како што се наведува, инцидентот се случил во вила на Беверли Хилс, која била изнајмена за потребите на снимањето на музичко видео.

Медиумите пренеле дека во вилата требало да биде и пејачката Ники Минаж.

Се додава и дека полицијата утврдила дека немало повредени во инцидентот, но констатирано е дека еден куршум го пробил прозорот на една од спалните соби.

Медиумите навеле дека Текаши69, една од ѕвездите на новиот бран рап музика, бил на мета на напад и за време на снимањето на спотот со 50 сент во август оваа година, пренесува "B92".

Популарно