ФОТО: Хакери објавија фотографии од целосно голата Кендал Џенер

Кендал Џенер стана нов плен на хакери кои јавно ги објавиле нејзините жешки фотки

Сепак нејзиниот случај е поинаков, бидејки се сомневаат дека намерно се пуштени. Се претпоставува дека тоа го направил нејзиниот бивш дечко Блејк Григин, инаку кошаркар во НБА лига, кој наводно помитил познат хакер како би му ги набавил сликите.

Кендал и Блејк пред неколку месеци ја прекинале својата долгогодишна љубовна романса, а манекенката од семејството Кардашијан сега е во врска со друга НБА ѕвезда. Во прашање е голема ѕвезда и играч во Филаделфија Бен Симонс.

Кога станува збор за фотографиите, во прашање се фотки на кои Кендал позира без облека на плажата. Штом сликите го здогледаа светлото на днот, младата манекенка веднаш се најде на удар на јавноста.

Очигледно дека Џенер оди по стапките на сестраи Ким која пред неколку години сними видео и повеќе од не пристојно, и на тој начин се стекна со планетарна популарност.

По се изгледа дека ова е добитна формула за популарност во светот на шоу-бизнисот бидејќи токму таквите фотографии кренаа голема прашина во јавноста.

ФОТО: Марина предизвикува воздишки на Инстаграм

Марина со години ги убедува луѓето дека нбејзината убавина е целосно природна. На таа сметка, зема огромни пари од Инстаграм, но сега се појавија фотографии на кои се гледа како изгледа без хируршките интервенции - дали ја препознавате?

Популарната модна блогерка од Русија, Марина Мајер добива мноштво комплименти, за својот изглед.

Погледнете како изгледала пред да направи било каква интервенција на своето лице:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#marinamayer @marinamayer777

A post shared by Hdjdjdhdej (@jfkskjdbr) on

ФОТО: Беквалац гола прослави 600.000 фанови на Инстаграм

Српската пејачка Наташа Беквалац се пофали дека успеала да собере 600.000 обожаватели на Инстаграм. Во таа чест таа позираше гола, а градите си ги покри со рацете.

„Фала ви на 600 000 обожаватели. Експертите за ‘Инстаграм’ велат дека треба да поведам сметка на естетиката, да почнам да објавувам повеќе фотошопирани фотографии од мене, а помалку од моите деца. Не знам, ми се чини дека и вака е океј“, напиша Беквалац.

Популарно