ФОТО: Хакери објавија фотографии од целосно голата Кендал Џенер

Кендал Џенер стана нов плен на хакери кои јавно ги објавиле нејзините жешки фотки

Сепак нејзиниот случај е поинаков, бидејки се сомневаат дека намерно се пуштени. Се претпоставува дека тоа го направил нејзиниот бивш дечко Блејк Григин, инаку кошаркар во НБА лига, кој наводно помитил познат хакер како би му ги набавил сликите.

Кендал и Блејк пред неколку месеци ја прекинале својата долгогодишна љубовна романса, а манекенката од семејството Кардашијан сега е во врска со друга НБА ѕвезда. Во прашање е голема ѕвезда и играч во Филаделфија Бен Симонс.

Кога станува збор за фотографиите, во прашање се фотки на кои Кендал позира без облека на плажата. Штом сликите го здогледаа светлото на днот, младата манекенка веднаш се најде на удар на јавноста.

Очигледно дека Џенер оди по стапките на сестраи Ким која пред неколку години сними видео и повеќе од не пристојно, и на тој начин се стекна со планетарна популарност.

По се изгледа дека ова е добитна формула за популарност во светот на шоу-бизнисот бидејќи токму таквите фотографии кренаа голема прашина во јавноста.

ВИДЕО: „Задруга 2“ - Му седна на лице во танга

Учесниците во реалното шоу „Задруга2“, минатата ноќ ја минаа во базен, а Луна Џогани, ќерката на Анабела и Гаги Фанки Џи, го почести своето момче Mрко Миљковиќ со опасно жежок танц.

Погледнете ја сцената како од филм за возрасни:

Популарно