ФОТО: Зошто едното уво на Нурмагомедов изгледа поинаку од другото?

УФЦ-борецот Хабиб Нурмагомедов во последните денови е најпопуларниот спортист во светот, а тоа се случи поради победата против Конор Мекгрегор.

Сепак, медиумите ги интересираше зошто десното уво на Хабиб му се разликува од левото.

Светската јавност ја интересираат сите детали од животот на Хабиб, па беше објаснето и зошто неговите уши се различни.

Десното уво на Хабиб се разликува по необичната структура на ткивото и тоа го имаат голем број борци поради шокот кој го предизвикува увото при борбата, а се јавува како последица на голем број примени удари.

Дали е можно Буфон да брани за овој клуб?

Познатиот италијански голман Џанлуиџи Буфон (41) заминува од редовите на ПСЖ, францускиот првак по само една сезона.

"Мојата авантура надвор од Италија завршува. ПСЖ предложи нов договор, но не ја прифатив понудата. Сакам да се заблагодарам на сите за сите што ги имав можност да бидам во Париз. Ви благодариме за емоциите кои заеднички  ги поделивме", изјави Буфон.

"Скај Спорт Италија" ексклузивно известува дека легендарниот голман се враќа во редовите на италијанскиот шампион.

Наводните преговори се при крајот, и тој би можел да стане резерва за полскиот чувар на мрежата Šćežnij Така и со Старата дама тој може да го „нападне“ трофејот што многу му недостасува во брилијантната кариера - Лигата на шампионите.

ФОТО: Филип Кузмановски ја запроси девојката Моника

Репрезентативецот Филип Кузмановски повеќе не е ерген. Синоќа неговата девојка Моника Игнова, со која се во врска повеќе од една година му кажа ДА на Филип. 

Бекот наскоро заминува за Германија, но сега заедно со неговата избраничка која инаку е прва братучетка на репрезентативниот колега на Филип, Дејан Манасков.

Со среќа Филип & Моника, убави заеднички моменти во животот и еден куп дечиња.

Конечно тој се враќа во Барса

Според Шпанските медиуми напаѓачот на ПСЖ, Нејмар се согласил на сите три услови што ги постави Барселона за можно враќање на Камп Ноу.

Ова беа условите кои баше тој да ги прифати: намалување на платата, да се откаже од 26 милиони евра за кои го тужеше клубот и да се извини за грешките при трансферот во Париз. Нејмар е очаен да си замине од Франција бидејќи за двете години таму не му се случи ништо убаво, а имаше проблеми со повреди и суспензии.

Деновиве најверојатно  Барселона и ПСЖ  ќе треба да се договорат околу отштетата, а таа нема да биде помала од 200 милиони евра.

Популарно