ФОТО: Зошто едното уво на Нурмагомедов изгледа поинаку од другото?

УФЦ-борецот Хабиб Нурмагомедов во последните денови е најпопуларниот спортист во светот, а тоа се случи поради победата против Конор Мекгрегор.

Сепак, медиумите ги интересираше зошто десното уво на Хабиб му се разликува од левото.

Светската јавност ја интересираат сите детали од животот на Хабиб, па беше објаснето и зошто неговите уши се различни.

Десното уво на Хабиб се разликува по необичната структура на ткивото и тоа го имаат голем број борци поради шокот кој го предизвикува увото при борбата, а се јавува како последица на голем број примени удари.

Дали кралскиот клуб се „откажува“ од најголемото засилување

Репрезентативецот на Српската репрезентација, Лука Јовиќ, не го убеди тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан дека е подготвен да игра за клубот, јавуваат Шпанските медиуми.

Наводно, младиот напаѓач не ги исполнувал очекувањата на подготвителните игри, па може да биде „даден„ на позајмица.

Порталот Дон Балон пишува дека Јовиќ не гледа негативно во можноста да ја помине следната сезона во клуб каде би имал сигурна минутажа.

ФОТО: Играл само македонско првенство и ќарил 500 евра!

 Иако во 1.коло имаше изненадувачки резултати во ПМФЛ, сепак кој си знае си знае. Посебно некој мајстор од Трубарево.

Тој уплатил 100 денари на ливче на кое играл само наш, домашен, прволигашки фудбал и сите ги погодил. И така заработил 33.900 денари, убава сума. Вардар – Македонија ЃП играл „2“ со коефициент 9.00. На сите останати мечеви играл „1“ и погодил. Посебно големи се коефициентите на мечевите во Струмица и Струга.

За 150 денари, си ќари 17.000 евра во кладилница

Кумановец добил 1.020.000 денари или 16.740 евра на спортска прогноза. И.С. (21) добивката ја остварил на две ливчиња, во кои вложил 150 денари.

Едното ливче од 100 денари му донело 170.000 денари, а второто од 50 денари 850.000 денари.

Тој за Кумановоњус, вели дека не е пасиониран играч на спортска прогноза. Уплаќа по 3-4 ливчиња месечно, колку за забава. Кога ги уплатил двата тикети на големи квоти во вторникот, воопшто не се надевал на добивка. Дури и ливчињата сакал да ги фрли, но во последен момент се одлучил да провери. Кога ги видел резултатите останал во шок.

Не ми се веруваше. Кога се прибрав од изненадувањето утврдив колкава сума сум добил. Пресреќен сум, - ни изјави Иван.

Популарно