Ана Севиќ првпат после несреќата на Дарко ја отвори душата

Ана Севиќ минува низ тежок животен период, бидејќи нејзиниот и понатаму законски сопруг Дарко Лазиќ се бори со стравични повреди после сообраќајната несреќа која ја доживеа. Едно време, пејачката не се огласуваше ни на друштвените мрежи, а целото време го минувала во болницата во Земун каде што лежи пејачот.

Признава дека се чувствува растргната и одлучила да стави точка на градските приказни, напоменувајќи дека останува на одлуката да не изнесува информации од болница.

Ана им напоменала на лекарите дека на неа може да сметаат 24 часа.

„Јас се трудев медиумите мене да не ме видат“, вели Ана која секојдневно оди во болница кај Лазиќ.

Таа и Дарко една година не се заедно, но уште законски не се разведени.

„Не е потпишано уште ништо, тоа се одложуваше. Ние постигнавме договор веднаш после разделувањето, но уште не сме официјално разведени“, вели Севиќ.

На својата ќерка Лорена не планира да ѝ каже што се случило со нејзиниот татко, бидејќи смета дека е доволно голема да се потресува, но и доволно мала за да сфати за што се разботи.

„Правам се што е можноп да не дојде до тоа. Таа е мала и не треба да знае. Доволно е голема да се потресе, а доволно мала за да сфати што се случива. Сите се упатени во приказната и внимаваат да не дојде до неа оваа информација. Прашува за него, но навикната е да не е тука, да не е присутен. Велам дека е на пат и тоа е тоа“, вели Ана.

После разделбата со Дарко, Ана запловила во врска со Данијел Неделковиќ.

„Ние сме во сериозна врска, се е као што треба.ж“ заклучила Севиќ.

Тамара се сели од Македонија?!

Македонската пејачка Тамара Тодевска последните неколку месеци постојано е актуелна во медиумите како поради позитивни, така и поради некои негативни причини, пренесува порталот Булевер.

Тодевска од сите досегашни претставници го освои најдобриот пласман, односно прво место од членовите на жирито и седмо место од публиката. Досега таа го оствари најдобриот успех.

По нејзиниот историски успех на европската сцена, пејачката откри дека и се отвориле многу врати за светска кариера, но и дека подготвува дует со претставник на Шведска.

Но и не е така се бело….

По „Евровизија“, Тодевска повторно се најде во центарот на вниманието, но сега од негативна страна. Имено, таа во една емисија изјави дека не требало да се земаат пари од Евровизија за да се купат амбулантни возила.

По оваа нејзина изјава таа се извини на јавноста истакнувајќи дека била возбудена и понесена од еуфорија, па лошо се искажала.

Потоа, некои ја критикуваа поради нејзиниот настап на „Парада на гордоста“.Меѓутоа, вистинска кулминација се случи кога на „Денот на независнота“ на САД, Тодевска ја пееше химната и ги испушти делот каде се спомнуваат македонските револуционери Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Сандаски.

По оваа како што кажа таа ненамерна грешка јавно се извини на својот „Фесјбук“, а како и претходно истакна дека била возбудена и понесена од емоции, па ненамерно го испуштила тој дел.

По овој скандал, Тодевска наиде на многу критики и негативни коментари, иако можеше да се најде по некој коментар каде што ја подржуваат.

Поради оваа случка Тодевска ги откажа своите концерти во Охрид и настапот на „Пивофест“, истакнувајќи дека целиот настан се претворил во кошмар за неа и нејзиното семејство.

Меѓутоа, деновиве започнаа шпекулации дека наводно Тодевска се сели од Македонија?!

Тамара најави концерти во Шпанија, Германија и Данска

Нашата овогодинешна преставничка на Евросонг,Тамара Тодевска,  заминува на европска турнеја. Таа веќе ги најави првите три концерти кои ќе се случуваат во Шпанија, Данска и Германија.

На 5-ти октовмри таа ќе настапи во Мадрид, Шпанија, на втори ноември во Архус, Данска, а пак на 30-ти ноември во Келн, Германија.

-Многу сум возбудена што ќе настапувам во Мадрид, Архус и Келн оваа есен. Едвај чекам да ве видам. Наскоро со повеќе информации – порача Тодевска на својата официјална страница.

Тамара неодамна се најде во центарот на вниманието на јавноста, откако при интонирање на химната ги изостави стиховите во кои се спомнуваат Гоце Делчев, Гули и Сандански.

Набргу потоа се извини и појасни дека се работи за ненамерен пропуст, но поради бурните реакции во јавноста го откажа концертот во Охрид и настапот на ,,Пивофест” во Прилеп, кој требаше да се случи на 20-ти јули, во сабота.

На нејзиното место на манифестацијата ќе настапат „Нокаут”.

ФОТО: Јелена Карлеуша во болнички кревет

Режисерот Дејан Миличевиќ објави фотографија од пејачката Јелена Карлеуша во болнички кревет, а во опис на фотографијата напиша „Шок состојба“.

Со оглед на фотографијата и тоа кој ја објавил, според фановите, веројатно се работи на нов спот за нова песна на Карлеуша, која го носи токму насловот „Шок состојба“. Според други, пак, ова е дел од кампања.

Она што е сигурно е дека Карлеуша успеа да ги размрда повторно своите фанови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dejan Milicevic (@dejan_milicevic) on

Популарно