ТРЕЈЛЕР: Пристигнува второто продолжение за анимираниот филм "The Secret Life of Pets 2"

Објавен е првиот трејлер за продолжението на анимираниот хит "The Secret Life of Pets" кој во кино салите треба да пристигне во јуни 2019 година.

Првиот дел од забавната авантура беше претставен во 2016 година и многу брзо стана анимиран блокбастер со импресивна заработка од 875,5 милиони долари. 

Она што е поважно дека во продолжението на анимираниот филм, гласот на главниот лик, кучето Макс нема да биде позајмен од комичарот Луис Си Кеј. Тој минатата есен призна дека извршил сексуално злоставување после што е покрената тужба против него од страна на 5 комичарки.

Гласот за второто продолжение ќе биде позајмен од Патон Освалт, а покрај него другите ликови ќе ги толкуваат Ерик Стоунстрит, Кевин Харт, Лејк Бел, Дана Карви, Алберт Брукс, Ханиба Бурес и многу други.

"The Secret Life of Pets 2" премиерно ќе биде прикажан на 7 јуни следната година во Америка, а потоа следува и светска кино дистрибуција.

Конечно откриена е тајната зошто жените флертуваат

Припадничките н понежниот пол со зголемено ниво на естрадиол „хормонот за секс“, себеси се доживуваат како привлечни и се склони кон флерт со непознати мажи.

Психолозите Кристина Дуранте и Норман Ли од Универзитетот Остин во Тексас ги објавиле резултатите од своите нови истражувања во Зборникот на кралското научно биолошко друштво во Лондон, чии најинтересни детали ги пренесува магазинот “Science”.

„Студијата нуди нови докази дека психолошките механизми и понатаму играат клучна улога во сексуалната мотивација и однесувањето на жените“, тврди доктор Дуранте. Дуранте и Ли всушност ги истражувале односите помеѓу естрадиолот, „хормонот за секс“ кој го лачат јајниците, а е поврзан со плодноста, и сексуалната мотивација. Тие анкетирале 52 студентки кои не користеле контрацепција. Учесничките биле на возраст помеѓу 17 и 30 години.

Потоа, истражувачикте го мереле нивото на хормони во нивниот организам за време на овулацискиот циклус, а потоа побарале секоја жена да ја оцени сопствената физичка привлечност. Исто така, независни набљудувачи ја проценувале нивната физичка атрактивност.

Хормон кој ги „тера“ жените да флертуваат

Исто така, учесничките во студијата одговарале на прашања што ги мотивира за неверство. Се покажало дека нивото на естрадиол кај жените е тесно поврзано со мислењето за сопствената физичка привлечност. Жените со високо ниво на тој хормон исто така покажале и поголема подготвеност за флерт, бакнување и влегување во сексуална врска со нов, дотогаш непознат партнер, но не биле особено склони кон „секс за една вечер“.

Меѓутоа, нивото на естрадиол било негативно поврзано со сексуалното задоволство кое на жената ѝ го давал постојаниот партнер. „Нашите наоди покажуваат дека жените со високо ниво на естрадиол ретко се чувствуваат задоволени од своите постојани партнери, па поради тоа лесно се подготвени да побараат „утеха и задоволство“ во прегратките на друг маж. Сепак, тоа не значи дека сите жени со високо ниво на естрадиол се подготвени за еднократни сексуални авантури. Наместо тоа, се определуваат за некој вид на „сериска“ моногамија“, заклучила Дуранте во изјавата „Science“.

Видео: Марјан Коцев „сними“ нов дует

Фолк пеачот Марјан Коцев се наоѓа на турнеја низ Аустралија, тој  конечно се сретна со Тонг, кој во познат ресторан во Сиднеј го запеа неговиот голем хит, “Ти само ти”. Имено, нашиот познат пејач кој моментално ја остварува Австралиската турнеја, се вклучи во живо со видео на неговиот фејсбук профил од ресторанот “Скара Рама” во Сиднеј,на кој што сопственикот е македонец.

Тонг, кој потекнува од Тајланд стана хит на социјалните мрежи откако од кујната на ресторанот “Скара Рама” објави видео на коешто ја пее познатата македонска песна “Ти само ти”. На ова неможеше да се воздржи нашиот познат фолкер Марјан Коцев кој моментално престојува во Австралија и ја остварува неговата турнеја, па отиде до овој ресторан специјално за да го запознае Тонг, а оттаму се вклучи во живо на неговиот фејсбук профил.

Тонг и Марјан овојпат, големиот хит го запеаа заедно и директно од Сиднеј ги поздравија сите македонци ширум светот.

Каква порака упати Балашевиќ до Хрватите

Обожавателите на Ѓорѓе Балашевиќ се убедени дека кантавторот не остана целосно нем на обидот на Александар Станковиќ преку билборд повторно да го покани во емисијата „Недела во 2“. Балашевиќ по гестот на Станковиќ одржа концерт во Нови Сад, а публиката ја забележа промената во една песна која многумина ја протолкуваа како расплет на приказната.

Балашевиќ на концертот ја изведе песната „Корзо“ во која ја исфрли жената со име Миа Раденковиќ, односно името кое Ацо Станковиќ го потпиша на билбордот со кој се обиде повторно да го покани во неговата емисија, а фановите кои беа на концертот ова го толкуваа како уште едно одбивање на Балашевиќ да дојде во емисијата на Станковиќ.

Популарно