ТРЕЈЛЕР: Пристигнува второто продолжение за анимираниот филм "The Secret Life of Pets 2"

Објавен е првиот трејлер за продолжението на анимираниот хит "The Secret Life of Pets" кој во кино салите треба да пристигне во јуни 2019 година.

Првиот дел од забавната авантура беше претставен во 2016 година и многу брзо стана анимиран блокбастер со импресивна заработка од 875,5 милиони долари. 

Она што е поважно дека во продолжението на анимираниот филм, гласот на главниот лик, кучето Макс нема да биде позајмен од комичарот Луис Си Кеј. Тој минатата есен призна дека извршил сексуално злоставување после што е покрената тужба против него од страна на 5 комичарки.

Гласот за второто продолжение ќе биде позајмен од Патон Освалт, а покрај него другите ликови ќе ги толкуваат Ерик Стоунстрит, Кевин Харт, Лејк Бел, Дана Карви, Алберт Брукс, Ханиба Бурес и многу други.

"The Secret Life of Pets 2" премиерно ќе биде прикажан на 7 јуни следната година во Америка, а потоа следува и светска кино дистрибуција.

ВИДЕО:Дунавка не трпи критики

Дунавка Трифуновска која минатата недела беше топ тема на социјалните мрежи после гостувањето во „Бекстејџ“,  вeчерва повторно беше дел од нивната емисија, но овојпат наместо да зборува за себе , ги читаше коментарите на „Фејсбук“ и навредите упатени на нејзина адреса по повод првичното интервју.

А навреди имаше мал милион… Видеото од емитуваниот прилог имаше над 10 илјади прегледи и стотици коментари, а по селекција на Миро Кацаров, кој го сработи и првичниот разговор со неа дел од нив беа прочитани јавно, а Дунавка имаше можност јавно да им одговори и возврати.

После седум минути поминати во студио и низа навреди и од страна на манекенката кон оние кои ја критикувале, Дунавка се изнервира, па реши да стане сред интервју и да ја напушти емисијата.

Ина Суслина ќе стане мајка

Поранешната Вардарова ракометна голманка, Русинката Ина Суслина која цели 6 години ги бранеше боите на ЖРК Вардар, а која од лани е во спортска „пензија“ сподели радосна вест, ќе стане мајка. Голманката која со својата борбеност и пожртвуваност стана миленичка на скопската публика е во брак со Емануел Рудниковски, па заедно на социјалните мрежи ја објавија среќната вест.

Спиела со околу 10.000 мажи и научила МНОГУ

Гвинет Монтенегро уште од својата 21. година се "занимава со мажи" со паричен надомест. “Лесно возбудливо кученце", "Лојално млитаво детиште", "Ултимативна сродна душа", "Освојувач", се само некои од категориите во кои таа ги вбројувала своите клиенти.

Поранешната елитна ескорт дама открила зошто мажите ги изневеруваат своите сопруги, но и советувала што можат жените да направат за тоа да го спречат, пишува Daily Mail.Гвинет Монтенегро доаѓа од Мелбурн, а прв пат за секс наплатила 21. година. Тоа го претворила во своја професија, а кога го споделила своето искуство со медиумите и самата станала ѕвезда. Успехот во својата работа Гвинет го мерела со дизајнерска облека, скапи автомобили и патувања на места од кои застанува здивот.

За медиумите изјавила дека спиела со околу 10.000 мажи, и со тоа ги заработила сите насловни страни на големите медиуми. Сите мажи ги поделила во неколку категории "Лојално млитаво детиште", го нарекла типот на маж чиј сон е жената да доминира над него.

"Неконформист" е маж со кој ќе пробате секакви луди работи."Оштетен" маж е оној на кој треба да му посветите многу време и внимание за да го доведете во ред, а ако сте токсични, подобро веднаш да заминете од него.Тука е и типот кој само сака да ја задоволи својата жена. Сите тие мажи, вели Гвинет, минале низ нејзиниот кревет и сите ги прашала зошто дошле кај неа, а нивните одговори и помогнале да ги категоризира."Важно е да знаете што го мотивира мажот да изневерува, бидејќи само со таа информација можете и да го спречите. Мажите се како жените, и тие имаат чувства. Сакаат да се заљубат и да почувствуваат блискост, сакаат да се чувствуваат посакувано. Не изневеруваат затоа што можат, ниту изневеруваат затоа што размислуваат со долната глава. Тие сакаат да се почувствуваат како вистински мажи и се преплашуваат кога ќе помислат дека ќе ја изгубат машката енергија. Тоа што најмногу ме изненади е фактот дека не се чувствуваат посакувано за време на секс, туку кога знаат дека можат да задоволат жена", открива Гвинет.Како што таа открива, секој маж кој имал секс со неа, имал само еден мотив – да ја задоволи."Не доаѓаа само по секс на брзина. Доаѓаа да почувствуваат интима и посветеност и се обидуваа да ме задоволат. За нив можноста да предизвикаат оргазам кај жената е потврда за машкоста. Кога не можат да ја задоволат својата жена, одат кај друга", рекла Гвинет, и додала дека најдобар секс имала со мажи со кои се гледала надвор од работа, бидејќи покрај физичката имале и ментална поврзаност. "Добар секс е во главата. Кога ќе ја изгубите менталната поврзаност никогаш повеќе нема да биде толку добар. Денес е тешко да се разговара очи во очи, сите комуницираме преку пораки. Не мора да го менувате тоа што сте, само испијте неколку пијалаци со сопругот, и кажете го тоа што ви лежи на душа, за повторно да се поврзете. Не наседнувајте на приказната дека сето тоа може да се најде и преку апликација. Страста која сте ја виделе во очите на сопругот, не може да се најде на апликација", заклучила Гвинет

Популарно