ФОТО: На плоштад во Тел Авив се појави статуа со која се исмева контроверзната министерка за култура

Израелскиот уметник Итај Залаит на еден од големите плоштади во Тел Авив постави статуа, исмевајќи се со контроверзната министерка за култура Мири Регев, пренесува АП.

Тој ја прикажа министерката во бел фустан како гледа во огледало. Поставувањето на статуата дојде во момент кога Регев се обиде да "успори" закон, барајќи лојалност во културата.  

Имено, уметниците ја нападнале за обид за цензурирање на уметничкото изразување.

Градското собрание на Тел Авив соопшти дека го почитува протестот, но нареди статуата да биде отстранета, бидејќи е поставена без дозвола.

ФОТО: Секси мама одново е секси мачка

Откако стана мајка и на свет ја донесе малечката убавица со необично име Кара Розмари, некогашната манекенка и топ модел Цеце  Георгиев (порано Орешкова)  тргна да се врати во топ форма. Најпрвин изгледот и килограмите бргу ги донесе во склад со телесната конфигурација, па затоа реши одново да се впушти во „работна акција“.

Претходно, за да се осугура дека се е како што треба со неа и нејзиниот изглед кој сега потсетува на оној стариот од „златните времиња“ на манекенската писта, Цеце направи неколку пробни фотографии. Со онаа првата каде е подразголена на непозната плажа, покажа дека се’ уште го носи во себе сексапилот па макар ја сликале од зад грб во тилот!

Откако се убеди дека се е во ред со задницата, на ред е проверка на предницата, со една „нафталинска“ и една најнова фотографија… Чисто заради споредба на ликот – некогаш и сега. И секако онашто лежи во деколетето – денес и на времето!

Фотографијата од лифтот за самодоверба на манекенката дека без проблеми може да влезе и во панталони, па кусо видеоклипче во седечка поза, каде до израз доаѓаат долгите нозе…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@studiokadora @idteam.hairbar @nikolaadzievski

A post shared by Cece Georgiev (@cecegeorgiev) on

Откако се увери и убеди дека иако е секси мама, се’ уште може да биде секси мачка, Цеце тргна во вистинска акција…

Време е за снимање нова фотосесија и реклами, за да се покаже што треба да носат и како да изгледаат вистинските дами.

Чекор по чекор, кадар по кадар, од лицето кон градниот кош и резултатот никако не може да биде лош…

Цеце Георгиев одново позира… Секси мама како вистинска дама. Секси некогаш – секси секогаш!

Александра Живојиновиќ: „Морав да испијам чашка ракија за да се опуштам“

На Александра Живојиновиќ и била понудена улога во една серија, каде меѓудругото требала да снима и неколку еротски сцени. Во неа таа го толкува ликот на пејачката Мила која се вљубува во погрешен човек. Сепак, таа, наводно, тоа го одбила, дури и по цена да не се појави  воопшто во проектот.

„Кога прочитав во сценариото дека треба да ја снимам страсна еротска сцена, им реков дека не можам. Не сакав да го сторам тоа по цена и да ја изгубам улогата. Тогаш тоа го сторивме многу поинаку, но не можам да ги откривам деталите. Играм пејачка која е на почетокот на нејзината кариера и која лудо се вљубува, ама во погрешен човек“ – изјавила Прија.

Тешко и одело снимањето на  уште една сцена, па заради тоа и посегнала и по чашка алкохол… за да се опушти.

„Потешко е да се биде актерка од пејачка. Никогаш не сум имал поголема трема и стрес во животот. Сите од екипата во сетот се обидоа да ме опуштат, најмногу  Вук Костиќ и Марко Јанкетиќ. Тогаш ги прашав дали може да добијам една за ракија,  за да можам да се опуштам. Всушност, требаше да во таа сцена да играм потпијанета пејачка, така што навистина пиев ракија за да ја одглумам“ – признала Александра.

ФОТО: „Еве ви 100 евра, само мојата жена да не го види ова во телефонот“

Модерната технологија има тенденција да уништи многу бракови и врски, особено оние во кои еден партнер се служи е недозволени работи. Телефоните станаа центар на светот, за среќа или за жал, луѓето ширум светот и се што се наоѓа во нив може да се употреби против нив.

Тоа најдобро го знае неименуван маж коуј бил подготвен да даде голем бакшиш само да не му се поправи телефонот. Тој го оставил својот телефон во сервис за телефони и оставил порака со молба:

„Ве молам кажете ѝ на мојата сопруга дека телефонот не може дасе поправи. Таа сака само да ја види листата на повици. Овие 100 евра се за вас. Ви благодарам“, напишал тој во пораката.

Популарно