ФОТО: Дарко Лазиќ за Божиќ замина дома, а по неколку месеци се сретна со неговата ќерка

Фолк пејачот Дарко Лазиќ, Божиќ го помина во својот дом во кругот на своите пријатели.

Пејачот откри како некогаш се славел Божиќ истакнувајќи дека секогаш е среќен кога наближуваат Божиќните празници.

„Се ближи Божиќ и веднаш сум расположен. Ги обожавам Божиќните празници, едвај чекам. За Божиќ и Бадниковата вечер никогаш не работам. Тие два дена се за семејството и со години се придржувам на таа традиција“ вели Лазиќ.

Дарко откри како го прославувал овај празник.

„Го одбележувам традиционално. До скоро одев во „вертепе“. Тоа е група на мажи облечени во бело кои одат од куќа до куќа и пејат Божиќни песни и пијат вино. Потоа се јава коњ и се оди по бадникаво гранче во раните утрински часови“ вели Дарко.

Дарко, Божиќните празници ги поминува во својот дом, а најмногу го израдува посетата на неговата ќерка Лорена.

Имено, по неколку месеци, Дарко конечно ја прегрна својата ќерка од бракот со Ана Севиќ.

ФОТО: Погледнете како скијаше актерот Милош Бикович

Авантурата на српскиот актер Милош Биковиќ кај многумина предизвика насмевки. Тој за возење сноуборд имаше посебен дрс-код.

Актерот ужива во моментов во познатиот швајцарски туристички центар Сент Мориц, а на својот Инстаграм профил објави фотографии на кои се гледа дека е подготвен за авантура на снег, но неговиот стајлинг сите ги изненади.

-И на планина постои дрес-код...а стазите се лудило. Планината ме „чепка“ со својата убавина - се пошегува Биковиќ во опис на фотографијата на која позира со сноуборд во скијачки панталони и сако.

ФОТО: Погледнете како изгледала Карлеуша пред многу години

Пејачката и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд” Јелена Карлеуша на естрадата се појави кога имаше само 16 години.

Оттогаш досега таа се има променето премногу, па многу е тешко да се препознае доколку видите нејзина стара слика.

На социјалните мрежи се појави фотографија од Карлеуша кога имала само 16 години, а на која што се гледа како пејачката се нашминкала премногу нападно.

Погледнете и други стари слики на кои Карлеуша, која денес важи за секс бомба, воопшто не личи на себе.

Врањеш има гoли фотографии и од Дара Бубамара

Фудбалерот Огњен Врањеш по објавените гoли фотографии на Јелена Карлеуша сега ѝ се заkанува и на нејзината колешка Дара Бубамара дека ја чека истото.

Имено, српските медиуми пренесуваат дека Врањеш наводно поседувал гoли фотографии и од Дара Бубамара кои пејачката му ги праќала кога се допишувале пред неколку месеци.

Огњен и Дара цело лето се допишуваа. Тие размениле броеви преку Инстаграм, а набрзо потоа почнале да циркулираат видео пораки преку вибер. Дара за кратко време стекнала доверба во Огњен, па често му праќала фотографии на кои таа е гoла. Долго време се договарале да се видат во живо, но Дара од пријателите слушнала дека Огњен е во шема со Карлеуша. Тогаш одлучила без објаснување да го прекине контактот со него – вели извор близок на Дара.

Иако Врањеш ѝ бил многу симпатичен, Дара се уплашила дека Јелена повторно ќе ѝ се налути. Не сакала да го прокоцка пријателството со пејачката со која неодамна ги стоплија односите, па одлучила да го блокира.

Кога Дара застанала на страна на Карлеуша, Огњен се изнервирал и се заkанил дека ќе ги објави гoлите фотографии на Дара Бубамара.

Даро ќе ги објавам твоите гoли фотографии, ако продолжиш да зборуваш и провоциpаш. Ќе те избламиpам како Јелена – ја пренесуваат српските медиуми пораката на Огњен до Дара Бубамара.

Популарно