Славната актерка пронајдена мртва

Манекенката и актерка, 46-годишната Аналис Бракенсик била пронајдена мртва во својата куќа во Сиднеј, а причината за смртта е самоубиство.

Бракенсик кариерата ја започнала во 1997-ма година во хит серијата “Heartbreak High” каде ја играла Стефани, а потоа се остварила во улоги во сериите “Home and Away” и “Pizza”.

Паралелно се занимавала со манекенство, а била и заштитно лице на организација која се занимава со проблемите со менталното здравје и со превенција на самоубиство.

Полицијата провалила во куќата на манекенката откако оставила загрижувачка порака на Инстаграм, во која напишала дека нејзиниот свет е свртен наопаку. Нејзините пријатели се загрижиле, откако не се јавувала на телефон, па повикале полиција.

Бракенсик претходно зборувала за борбата со депресијата, поради што и се поврзала со организација за заштита на менталното здравје.

-Скршени сме од веста за нејзината смрт. Ја сакавме и почитувавме и праќаме сочувство од срце до нејзините најмили – соопштила организацијата.

ФОТО: Во новата серија на Сител е грдо пајче

Од пред некое време македонската публика има можност да ја гледа новата хит турска серија „Ќерките на Фазилет“, која со својата драматична тематика веднаш го привлече вниманието на јавнста.

Повеќето од актерите се нови кои досега не сме ги гледале во останатите серии, но главната актерката Дениз привлекува најголемо внимание. Таа игра улога на грдо пајче, девојка која никој не ја приметува и не сака да ја истакнува својата физичка убавина за раслика од нејзината сестра која постојано оди на избори за убавина. Всушност таа во реалноста е вистинска убавица, има 27 години и изгледа прекрасно. Погледнете:

ФОТО: Сашко Коцев со ќеркичката Јоана на пролетна прошетка

Актерот Сашко Коцев сподели фотографија од ќерка си Јоана, со која беше на прошетка во населбата Аеродром. Тој ретко кога споделува семејни фотографии. Најновата слика на Фејсбук ги разнежи неговите пријатели.

„Во пресрет на пролетта“, напиша актерот на сликата на која е на прошетка со својата ќерка, во дворот на една градинка во населбата Аеродром. Коцев и неговата сопруга Смиљана, станаа родители во октомври во 2017 година.

ФОТОГРАФИИ од породилната сала од моментот на раѓањето на близнаците на Јасемин од „Вљубениот ерген“

Турската актерка Синем Мустафа, која ја знаете по улогата на Јасемин од серијата „Вљубениот ерген“, вчеравечер на свет донесе две момчиња и за првпат се оствари во улогата на мајка.

34 годишната турска актерка на изненадување на своите обожаватели објави емотивни моменти од породилната сала каде бил присутен и нејзиниот сопруг.

Бебињата се родени три недели пред терминот, а едното е помало и останува на дополнителна нега во болницата.

Инаку, пред неколку недели актерката правеше забава за доаѓањето на бебињата кои ги добија имињата Мустафа и Кемал.

Популарно