ВИДЕО: Еве кој ќе победи на Евросонг вечерва!

Покрај победникот, музичката платформа го предвиде и распоредот на целосната листа.

Евровизијата за 2019-та година е 64-то по ред, издание на овој музички фестивал. Домаќин е државата Израел, а вечерва ќе се одржи и финалето, во кое успеа да влезе и претставничката на нашата држава, Тамара Тодевска со песната „Proud“.

По повод вечерашното финале, најпознатата музичка платформа Спотифај, земајќи го бројот на прегледи како главен критериум, со кои се стекнаа песните во изминатите 2 недели, платформата објави листа, предвидувајќи го и победникот.

Според Спотифај, победникот на вечерашната Евровизија за 2019-та година ќе биде Италија, која ја претставува изведувачот Махмуд, со песната „Soldi“.

Покрај победникот, музичката платформа го предвиде и распоредот на целосната листа.

Евровизијата за 2019-та година е 64-то по ред, издание на овој музички фестивал. Домаќин е државата Израел, а вечерва ќе се одржи и финалето, во кое успеа да влезе и претставничката на нашата држава, Тамара Тодевска со песната „Proud“.

По повод вечерашното финале, најпознатата музичка платформа Спотифај, земајќи го бројот на прегледи како главен критериум, со кои се стекнаа песните во изминатите 2 недели, платформата објави листа, предвидувајќи го и победникот.

Според Спотифај, победникот на вечерашната Евровизија за 2019-та година ќе биде Италија, која ја претставува изведувачот Махмуд, со песната „Soldi“.

На второ место, се предвидува државата Холандија, додека пак третото место дека ќе го заземе Шведска.

Нашата земја, според направената листа се најде дури на 36-то место!

Целосната листа можете да ја видите на следниот линк. (Кликнете тука)

Биба Додева прогласена за победник, Дац протестираше на сцената!

Откако Биба Додева беше прогласена за победник во поп-вечерта на „Охрид-фест“ и се појави на сцена каде ѝ беа врачени наградите, нејзината радост на момент ја прекина актерот Драган Спасов-Дац кој обвини дека бодовите од жири-комисијата не се пресметани како што треба. 

Организаторот одлучи да се повтори гласањето, а според претходното рангирање Дац кој настапи на фестивалот во дует со Митевски се најде на второто место. По прегласувањето Биба повторно заврши на врвот.

ВИДЕО: Вале Гулабица во крвет со маж со перика!

Ја немаше подолго време или барем нас не ни излегла пред очи, но еве Вале била вредна. Снимила песна и спот, закачени на YouTube во Јули годинава.

Песната, доследна на нејзините претходни хитови. Спотот.... спотот е... спотот.... Погледнете сами:

ВИДЕО: Потпретседателот на СДСМ кога беше пејач

Авторот и ПР експерт, Коста Петров пред неколку дена беше избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ.

Петров најмногу и е познат на македонската јавност по неговите книги. Тој е еден од најпродаваните автори во Македонија. Неговите „Се гледаме на врвот“, „Стравот“ се бестселери. Беше и портпарол на Министерството за здравство, кога истото го водеше актуелниот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари од Алијансата за Албанците. Тој беше и еден од авторите на евровизиската песна „Горда“, со која настапи Македонија на последната Евровизија во Израел.

Сепак во неговата биографија има и едно музичко остварување, овековечено со видео запис.

Коста Петров - Град на порази

Популарно