Кои славни личности се против вакцинирањето

Од страна на Светската здравствена организација „антивакс“ е прогласено за  една од најголемите закани за глобалното здравје.

Поради фактот дека луѓето одбиваат да се вакцинираат во последните неколку децении,  повторно се појавиле болести како детска парализа и сипаници кои се сметале за искоренети во земјите во кои вакцинирањето било достапно.

Меѓутоа, на „антивакс“ движењето не останале имуни ниту некои славни личности.

Според порталот Moms,ова се некои од нив

Чарли Шин

Џени МекКарти

Ерин Брокович

Џим Кери

Селма Хаек

Џенифер Лопез

Марк Антони

Видео: Нема граници за човековата креативност

Доколку ова кретаивно видео го погледнат надлежните во општините би требало да ја сфатат пораката т.е да ги поправат или асфалтираат улиците во вашите маала.

Иако не е познато за кое место станува збор, видеото е можеби нешто најјако што досега сте виделе.

Погледнете до крај:

 

Креативен начин да се побара од општината да ги поправи улиците бидејќи снимката изгледа како да е од Месечината. Гледајте до крај ..

Posted by Булевар.мк on Thursday, September 19, 2019

ФОТО: Карлеуша на снимање се појави во чизми од 1290 долари

Во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ Карлеуша повторно се појави на снимање и привлече огромно внимание со стајлингот.

Новата сезона ќе почне да се емитува од 21 септември.Пејачката се појави на снимање во чизми од 1.295 долари, вистинска ситница.

Погледнете ја: 

Фото: Како Милјана и Милојко си поминуваат на меден месец

Поранешните учесници на седмата сезона на реалното шоу „ Парови “, кои неодамна го крунисаа својот брак, Милојко и Милијана Божиќ, го привлекуваат вниманието на фановите на секој чекор .

Имено, иако тие влегоа во осмата сезона неколку часа, „новопечените“ сопружници наскоро ја напуштија луксузната вила со свадбениот подарок на продукцијата - романтично патување, односно меден месец.

Тие се во грчкото одморалиште Хераклион, а од таму испратија фотографии од плажа - Милиана во бикини и Милојко во костими за капење.

Погледнете ги и овие фотографии:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Milijana Božić 👸 (@lanaa_bozic) on

Милиана ги почасти своите фанови на Инстаграм со уште една друга фотографија со бикини од истата плажа.

Популарно