Кој вработени даваат отказ поради лошите шефови?

 Алисон Мекмахон-експертк за човечки ресурси, тврди дека: „шефот кој не се грижи, ниту пак се преправа дека се грижи за своите вработени не е добар“.

Таа наведува дека, постојат бројни фактори зошто луѓето одлучуваат да дадат отказ, а некои од нив се премалата плата, бројот на работни часови, далечната локација и недостатокот од интерес. Но, според Алисон, најчестата причина за отказ од работното место е тоа што вработените се уморни да работат за лоши шефови.

Воглавно, луѓето се подготвени да се справат со лошите ситуации, сè додека им се допаѓа личноста за којашто работат. Доколку не можат да го поднесат својот шеф, вработените немаат причина да останат на тоа работно место.

„Во девет од десет случаи кога вработениот вели дека си заминува за повеќе пари, не е вистина. На повеќето им е неудобно да ја кажат вистината. Ако водите организација или фирма, вашите вредности и постапки треба да го инспирираат вашиот тим. Кога ова не се случува, ќе добиете помала продуктивност“, изјавила Алисон.

„Природно е порано или подоцна, некој кој е добар работник, но нема вештини за водење, да дојде во положба некој премногу да го надгледува, нешто што е проблем во многу фирми.“

Поради ова, голем број места се полни со незадоволни вработени.

Знаевте ли дека лошите шефови можат да ги разболат своите вработени?

Фото: ЈК се појави „скромно“ облечена

Започна снимањето на  новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ ,а Карлеуша повторно се појави на снимање и привлече огромно внимание со стајлингот.

Пејачката се појави на снимање во чизми од 1.295 долари, вистинска ситница.

Новата сезона ќе почне да се емитува од 21 септември.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😎 📸 @milosph

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zero fucks given

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Видео: Нема граници за човековата креативност

Доколку ова кретаивно видео го погледнат надлежните во општините би требало да ја сфатат пораката т.е да ги поправат или асфалтираат улиците во вашите маала.

Иако не е познато за кое место станува збор, видеото е можеби нешто најјако што досега сте виделе.

Погледнете до крај:

 

Креативен начин да се побара од општината да ги поправи улиците бидејќи снимката изгледа како да е од Месечината. Гледајте до крај ..

Posted by Булевар.мк on Thursday, September 19, 2019

ФОТО: Карлеуша на снимање се појави во чизми од 1290 долари

Во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ Карлеуша повторно се појави на снимање и привлече огромно внимание со стајлингот.

Новата сезона ќе почне да се емитува од 21 септември.Пејачката се појави на снимање во чизми од 1.295 долари, вистинска ситница.

Погледнете ја: 

Популарно