ФОТО: Што се случува со Анџелина Џоли?

Иако драмата околу нејзината разделба со Бред Пит, одамна помина, Џоли продолжува да ја губи тежината. За време на посетата во Колумбија актерката успеа да го сокрие преслабото тело под широк долг фустан, но лицето и рацете и изгледаа најблаго речено застрашувачки.

Новите фотографии предизвикаа уште еден бран гласини дека Анџелина има сериозни здравствени проблеми. Пред извесно време во некои медиуми дури и излезе информација дека лекари и соопштиле на актерката многу тешка дијагноза, а таа во страв дека нема да живее долго веќе го подготвила тестаментот.

ФОТО: Мелита се пофали со својата преубава ќерка!

- Барбара, мојата убавина која магепсува. Дадар врвно професионално ја подготви за настап пред камерите, со мејкап прилагоден за годините. Благодарам драг мој Дадар, бест си, напиша Мелита на објавата на фотографиите од својата ќерка на Инстаграм.

На ова Дадар реплицираше:
- Поубаво девојче не сум шминкал во животот мој а сум нашминкал многу ❤️🌸😍Звездата е родена

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ♍️ (@barbara_rakicevic) on

ВИДЕО: Малиша ѝ парира на Анастасија Ражнатовиќ

Балканската публика допрва ќе слушне за нашата Малиша од Скопје.

Таа сними песна на српски јазик и потпиша договор за соработка со продкцуската куќа “IDJTUNES” (АЈДИЏЕЈ). Песната носи наслов “Теби се предајем” која е во денс и модерен ритам.

Инаку Малиша е нејзино уметничко име, за тие што можеби не ја познаа, Малиша е Елеонора, ќерката и ученичка на покојната кралица на ромската музика – Есма Реџепова.

Ова е нејзината прва песна и видеоспот.

ФОТО: Актерот се сончаше на плажа

Дали мажите имаат исти проблеми како и жените пред отворање на летната сезона и дали размислуваат како ќе изгледат во костими за капење? Да, но нема потреба за тоа.

Веќе долго време жените воздивнуваат по мажи како Дени Дајер, Крис Прат и Еден Хазард. Сите тие имаат нешто заедничко - „тело на тато“.

Телото тато е како што претпоставувате, тело на маж кој е алеку од тело со вајани мускули. Тоа е тело на маж кој сака да јаде и пие, и нема проблем со тоа да му се глда на стомакот.

-Четири од пет испитани мажи и жени велат дека ваквото тело е знак на маж кому му е пријатно во сопствената кожа и дека е самоуврен. Дури 61 осто од жените сметаат дека мажите со вакво тело се попривлечни - соопштуваат од „Планет Фитнес“.

Што мислите вие, какво тело повеќе и се допаѓа?

Популарно