Карлеуша па направи скандал во Гранд - не и се допадна победникот

Ѕвездите на Гранд го дочекаа своето финале, а за победникот се гласаше преку СМС пораки, како и преку евровизиски принцип од страна на жирито, а меѓу пејачите кои се јавија да дадат 8, 10 и 12 гласа беа и Тамара Тодевска и Елена Ристевска.

Победник е Џејла Рамовиќ која постојано добиваше високи поени, а чиј ментор е Марија Шерифовиќ, која се бореше за победата со Милица Чакариќ чиј ментор е Карлеуша.

Во свој стил, Јелена Карлеуша која дојде во провокативен фустан, направи мал скандал.

- Како Џејла може да има повеќе бодови од Милица Чакариќ? Имаше лобирање, пријателите на Марија вечерва гласаа за неа, и и даваа 12 бода, а тоа не е во ре, рече карлеуша во свој стил.

Саша Поповиќ и рече дека не е ни време ни место за такви разговори и дека не и личи како ментор и пејачка да го вели тоа.

Тамара најави концерти во Шпанија, Германија и Данска

Нашата овогодинешна преставничка на Евросонг,Тамара Тодевска,  заминува на европска турнеја. Таа веќе ги најави првите три концерти кои ќе се случуваат во Шпанија, Данска и Германија.

На 5-ти октовмри таа ќе настапи во Мадрид, Шпанија, на втори ноември во Архус, Данска, а пак на 30-ти ноември во Келн, Германија.

-Многу сум возбудена што ќе настапувам во Мадрид, Архус и Келн оваа есен. Едвај чекам да ве видам. Наскоро со повеќе информации – порача Тодевска на својата официјална страница.

Тамара неодамна се најде во центарот на вниманието на јавноста, откако при интонирање на химната ги изостави стиховите во кои се спомнуваат Гоце Делчев, Гули и Сандански.

Набргу потоа се извини и појасни дека се работи за ненамерен пропуст, но поради бурните реакции во јавноста го откажа концертот во Охрид и настапот на ,,Пивофест” во Прилеп, кој требаше да се случи на 20-ти јули, во сабота.

На нејзиното место на манифестацијата ќе настапат „Нокаут”.

ФОТО: Јелена Карлеуша во болнички кревет

Режисерот Дејан Миличевиќ објави фотографија од пејачката Јелена Карлеуша во болнички кревет, а во опис на фотографијата напиша „Шок состојба“.

Со оглед на фотографијата и тоа кој ја објавил, според фановите, веројатно се работи на нов спот за нова песна на Карлеуша, која го носи токму насловот „Шок состојба“. Според други, пак, ова е дел од кампања.

Она што е сигурно е дека Карлеуша успеа да ги размрда повторно своите фанови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dejan Milicevic (@dejan_milicevic) on

ФОТО: Бујните гради во бикини на плажа

Македонската фолк-пејачка Сања Гроздановска-Сани е активна на социјалните мрежи, каде често споделува фотографии од своите работни активности, но и од приватниот живот.

Таа првите јули одлучи да го помине на море од каде објави и неколку фотографии во бикини со кои ги почести фановите на овие врели денови.

Погледнете:

Популарно