ФОТО + ВИДЕО: Луна Џогани се пофали со новиот стан

Нејзината мајка, Анабела Атијас, ја изненади со стан кој го пазареше за својата наследничка.

Луна победи во „Задруга 2“ и освои 50.000 евра. Нејзината мајка Анабела Атијас веднаш откако Луна излезе во „вистинскиот свет“ ја почести со гооолемо изненадување со кое ја воодушеви својата позната наследничка.

Имено, таа својата ќерка која е ријалити ѕвезда ја однесе во нов стан, за кој Луна немаше поим, а кој го опреми според нејзиниот вкус.

Како изгледа луксузниот стан погледнете во продолжение.

Луна беше гостинка во телевизија Пинк, па еве што таа лично изјави за нејзиниот нов стан.

„Станот беше среден како сама да го средував. Бев во шок. Таа ми ги даде клучевите и изговори: ‘Ова е твој стан’. Ми ги стави клучевите во рацете и во тој момент почнав да плачам, бидејќи не можев да поверувам дека со свои 23 години се наоѓам во сопствен стан кој лично го заработив. Тоа за мене е најголем успех, посебно за моите години и сметам дека успеав во животот. Ништо немаше да биде толку совршено без мојата мајка и мојот очув Андреја. Никогаш не се сомневав во вкусот на мојата мајка, таа е талентирана за такви работи“, изјави Луна Џогани пред камерите.

Рада Манојловиќ раскажа за нејзиното најлошо пијанство

Пејачката Радмила Манојловиќ раскажа како се случило нејзиното најлошо пијанство. Тоа било во една прилика кога направила хаос во лет за Америка кога се напила и заспала во тоалет.

Таа откри дека имала голем страв од летање кој се обидела да го победи со алкохол. Имено, Рада раскажа случка која се случила пред неколку години кога заедно со колегите од „Ѕвездите на Гранд“ имаше турнеја во Америка.

„Морав да се напијам за да го преживеам тој долг лет. Неколку пејачи од Гранд летавме за Америка, а еден од нив ме советуваше да се опуштам со алкохол. И јас го послушав, земав две шишиња со вино и ги испив на празен желудник“ раскажува пејачката и додава:

„Отидов во тоалет, се заклучив и заспав. Настана хаос. Стујардесите удираа по вратата, но не можеа да ме разбудат. Три часа поминав во тоалет, додека не дојдов на себе. Ми беше срам кога излегов од толаетот и сите патници гледаа во мене. „Ѕвездите на Гранд“ кои беа со мене ми рекоа дека сум ги посрамотила. Најмногу ме критикуваше Милан Станковиќ. Не можам да верувам дека  се напив над 10 000 метри. Тоа ми се случи еднаш и никогаш повеќе“ вели Манојловиќ.

Таа додава дека не пие алкохол освен кога оди во родниот крај, па пие од ракијата на нејзиниот татко.

ФОТО: Македонската пејачка објави фотографија од детството

Македонската пејачка, која остави најголем впечаток на почетокот на нејзината кариера во српското музичко шоу „Пинкови ѕвездички“, денес и тоа како е успешна и во Македонија и во Србија.

Деновиве таа објави фотографија од себеси како дете.

Во опис на фотографијата напиша: „Погодете кој е?“. и даде фановите да одберат помеѓу одговорите „јас“ или „дефинитивно јас“.

Станува збор за пејачката Антониа Гиговска, која изминатиов период е актуелна и по тоа што ја обелодени врската со пејачот Иван од „Либеро бенд“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

off to bulgaria💛

A post shared by Antonia Gigovska (@antoniagigovskaa) on

ФОТО: Татјана Стојановска го прослави својот роденден

Македонската презентерка Татјана Стојановска го прослави својот 45. роденден, а фотографии од прославата сподели и на сцоијалните мрежи.

Роденденот Стојановска го прослави во друштво на пријателите во скопски ресторан со музика во живо, забавување и пеење.

Погледнете:

Популарно