ФОТО + ВИДЕО: Луна Џогани се пофали со новиот стан

Нејзината мајка, Анабела Атијас, ја изненади со стан кој го пазареше за својата наследничка.

Луна победи во „Задруга 2“ и освои 50.000 евра. Нејзината мајка Анабела Атијас веднаш откако Луна излезе во „вистинскиот свет“ ја почести со гооолемо изненадување со кое ја воодушеви својата позната наследничка.

Имено, таа својата ќерка која е ријалити ѕвезда ја однесе во нов стан, за кој Луна немаше поим, а кој го опреми според нејзиниот вкус.

Како изгледа луксузниот стан погледнете во продолжение.

Луна беше гостинка во телевизија Пинк, па еве што таа лично изјави за нејзиниот нов стан.

„Станот беше среден како сама да го средував. Бев во шок. Таа ми ги даде клучевите и изговори: ‘Ова е твој стан’. Ми ги стави клучевите во рацете и во тој момент почнав да плачам, бидејќи не можев да поверувам дека со свои 23 години се наоѓам во сопствен стан кој лично го заработив. Тоа за мене е најголем успех, посебно за моите години и сметам дека успеав во животот. Ништо немаше да биде толку совршено без мојата мајка и мојот очув Андреја. Никогаш не се сомневав во вкусот на мојата мајка, таа е талентирана за такви работи“, изјави Луна Џогани пред камерите.

Тамара најави концерти во Шпанија, Германија и Данска

Нашата овогодинешна преставничка на Евросонг,Тамара Тодевска,  заминува на европска турнеја. Таа веќе ги најави првите три концерти кои ќе се случуваат во Шпанија, Данска и Германија.

На 5-ти октовмри таа ќе настапи во Мадрид, Шпанија, на втори ноември во Архус, Данска, а пак на 30-ти ноември во Келн, Германија.

-Многу сум возбудена што ќе настапувам во Мадрид, Архус и Келн оваа есен. Едвај чекам да ве видам. Наскоро со повеќе информации – порача Тодевска на својата официјална страница.

Тамара неодамна се најде во центарот на вниманието на јавноста, откако при интонирање на химната ги изостави стиховите во кои се спомнуваат Гоце Делчев, Гули и Сандански.

Набргу потоа се извини и појасни дека се работи за ненамерен пропуст, но поради бурните реакции во јавноста го откажа концертот во Охрид и настапот на ,,Пивофест” во Прилеп, кој требаше да се случи на 20-ти јули, во сабота.

На нејзиното место на манифестацијата ќе настапат „Нокаут”.

ФОТО: Јелена Карлеуша во болнички кревет

Режисерот Дејан Миличевиќ објави фотографија од пејачката Јелена Карлеуша во болнички кревет, а во опис на фотографијата напиша „Шок состојба“.

Со оглед на фотографијата и тоа кој ја објавил, според фановите, веројатно се работи на нов спот за нова песна на Карлеуша, која го носи токму насловот „Шок состојба“. Според други, пак, ова е дел од кампања.

Она што е сигурно е дека Карлеуша успеа да ги размрда повторно своите фанови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dejan Milicevic (@dejan_milicevic) on

ФОТО: Бујните гради во бикини на плажа

Македонската фолк-пејачка Сања Гроздановска-Сани е активна на социјалните мрежи, каде често споделува фотографии од своите работни активности, но и од приватниот живот.

Таа првите јули одлучи да го помине на море од каде објави и неколку фотографии во бикини со кои ги почести фановите на овие врели денови.

Погледнете:

Популарно