ФОТО: Го прослави 33 роденден гoлa

Актерката Линзи Лохан го прослави 33 роденден, а во таа чест актерката реши да позира гола, а фотографијата ја постави на Инстаграм.

Пејачката и актерка направи поза пред огледало водејќи сметка иако е гола да не покаже премногу.

Линзи својата кариера ја започна како девојченце во реклама и мали филмски улоги, а потоа имаше и музичка кариера, но се тргна удолу кога почна со дрога.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lindsay Lohan (@lindsaylohan) on

ФОТО: Сопругата на Џон Леџенд ги налути фановите

Криси Тајгер, сопруга на пејачот Џон Леџенд која има повеќе од 27 милиони луѓе кои ја следат на Инстгарам  предизвика хаос откако објави фотографија на која е полугола заедно со својата ќерка .

За нејзините фанови нејзината голотија веќе стана секојдневие и не е чудо, но фактот дека и нејзината ќерка е на истата фотографија малку ги налути.

„На сет со својот стилист“ напиша Криси на шега а по тоа следеа куп критики.

„Боже жено покриј се, ќерка ти е тука“, „Носиш ли некогаш гаќи“ беа само некои од коментарите, додека други пак ја подржаа и рекоа дека ова е прекрано и дека треба да ги учиме децата да го прифатат своето тело и да не се срамат од тоа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

on set with my stylist

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

ВИДЕО: Роналдо ги разнежи своите фанови

Светски познатиот фудбалер Кристијано Роналдо има 4 деца, од кои три се од сурогат мајка, а едно од неговата вереница Георгина.

Првото дете на Роналдо е синот Кристијано Роналдо Џуниор, чие раѓање беше објавено во јули, 2010 година преку социјалните мрежи. 

Неколку години подоцна, исто така од сурогат мајка тој доби близначиња, а кратко потоа беше објавено дека е бремена и неговата девојка Георгина која му роди уште една ќерка.

Деновиве на Инстаграм тој објави преслатко видео заедно со неговата ќерка која бара бакнежи од татка си, а видеото е прегледано повеќе од 20 милиони пати.

„Како да не се вљубам во мојата принцеза“ напиша гордиот татко.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

How can i not fall in love with my sweet princess ?! 👸🏻 ❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

ФОТО: Денес се светски ѕвезди, а едвај завршиле основно образование

Образованието не е секогаш предуслов за успех. Тоа го потврдуваат и многу познати личности кои не завршиле средно образование, а денес “пливаат“ во милиони и се светски познати.

Така актерката Џенифер Лоренс го напуштила средното училиште кога имала 14 години.

Хери Стајлс исто така се откажал од средното образование кога имал 16 години и тоа поради аудиција на „X Factor“, после што стана член на бендот „One direction“.

Жизел Бундшен, бразилската манекенка, го напуштила училиштето кога имала 14 години за да ја продолжи својата карира во моделството. И покрај тоа, Жизел зборува 5 јазици. Никол Кидман не завршила средно образование за да ја продолжи актерската кариера. Почнала да работи во театар, а на 16 години снимала филмови.

Ријана го напуштила училиштето на 16 години, се преселила во Америка кога имала 17 години, каде потпишала музички договор со дискографската куќа „Def Jam“. Роберт Дауни Џуниор никогаш не бил добар ученик. Татко му му поставил ултиматул секој ден да оди во училиште или да најде работа. Се откажал на 15 години.  

Кијан Ривс го напуштил училиштето на 17 години, бидејќи никогаш не се вклопил. Имал конфликти со наставниците и директорката.

Џони Деп имал 15 години кога се откажал од образованието. Сонот му бил да стане познат рок музичар. Џеј Зи се откажал од средното училиште за да работи. Се занимавал со продажба на наркотици, а дури потоа станал музичка ѕвезда.

Том Круз го напуштил средното училиште за да стане актер во Њујорк. Пред тоа, додека бил дете, сакал да биде свештеник.

Даниел Редклиф одлучил да се одмори од училиштето кога имал 17 години за да се посвети на својата актерска кариера. Не се вратил во училиште.

Ѕвезди кои не го завршиле средното образование се и Џон Траволта, Џим Кери, Аврил Лавин, Дру Баримор и Кејти Пери, пренесуваат американските медиуми.

Популарно