Брена нема „насит“

Пред некој месец Брена доби внуче од синот Филип и Александра, меѓутоа тоа не и е доволно на Брена. Таа му поставила ултиматум на синот Стефан.  Имено, Стефан неодамна си купил свој стан и решил да живее во свој дом, сам. Е токму отплаќањето на ратите за станот ја инспирирале Брена да му постави ултиматум. 

„Неодамна му рече дека му е подобро да се ожени и да направи дете ако сака да му помогне околу исплатата на кредитот за станот. Што се вели го уцени, но Стефан не се змаорува многу со тоа  затоа што знае дека Брена само се шегува со неа“, открил извор близок до семејството Живојиновиќ.

Миле паника има коњ

Бранко Огњановски или познат како Миле Паника, деновиве престојува

 во Вашингтон, Америка. За да парира на тамошната култура, на својот Инстаграм профил објави фотка на која носи шешир како оние од вестер филмовите. Убаво му стои, тоа се гледа, но смешниот коментар под фотографијата е целосно во негов стил:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Селфи на брзинка додека коњот ми е на коњопој.

A post shared by Branko Ognjanovski (@panika_mile) on

Луна Џогани откри каде ќе настапува за нова година

До сега, Луна Џогани претежно настапуваше надвор од србија. Првиот настап во Србија, за кој се шпекулираше многу пред настанот, се одржа во Смедерево, а сега таа се подготвува за нов настап, кој ќе се одржи во Куприја

Луна  на гостувањето во една емисија објави дека подготвува три нови дуети, од кои едниот ќе биде со Сава Перовиќ, но не сакаше да открие со кого ќе ги снима другите два дуета .

Сепак, Луна во оваа прилика откри дека ќе ја дочека Новата година во Србија  и ќе настапи во Нови Сад, тоа  сигурно  ги израдува многу нејзини обожаватели.

Видео: Кумата направи хаос

Една невеста беше шокирана кога друга жена влезе на нејзината свадба и започна да вика „запрете ја свадбата, требаше да бидам јас“!

Стејси Овен (29) доживеа шок кога за време на нејзиниот најубав ден од животот, друга жена влезе на свадбата и почна да вика „запрете ја свадбата, требаше да сум јас“, а потоа  започна младоженецот да го удира со букет по главата!

Невестата се зачуди од она што се случуваше и во прво време помисли дека станува збор за луда поранешна девојка на нејзиниот сопруг, а потоа се откри за што навистина станува збор.

Поточно, станува збор за шега која  на невестата  и ја приреди нејзината кума, а жената облечена во венчаница не била поранешна девојка на нејзиниот сопруг, туку професионален комичар.

Кумата откри дека таа шега ја подготвувала пет месеци и дека сите гости мислеле дека станува збор за поранешна девојка на зетот.

- Мојот партнер во почетокот беше преплашен. Го танцувавме нашиот прв танц, а светлата беа темни и не го видовме лицето. Мислев дека тоа е една од неговите поранешни девојки. Но, тогаш се запалија светлата и го видов нејзиното лице, ја препознав веднаш - рече Стејси на крајот, пренесува Дејли Меил.

Популарно