Видео: Таа се пофали дека има добар зaдниk

Ријалити шоуто „Задруга 3 “ е во полн тек и секој ден изобилува со нови провокации.

Милјана Кулиќ заклучи дека по породувањето изгледа подобро од Лазар и тоа реши да го покаже, откако се соблече по танга пред камерите.

„Ма немој тоа да го правиш, ме снима камера, дали си нормална? Ме замараш, ти ме сакаш мене најмногу на свет, а јас своето тело не го покажувам пред камерите“, порача Зола.

Милјана без размислување се соблече пред камерите, па заклучи дека нема стриги иако помина нз породување. Без никаков срам го покажа своето тело пред милионската публика, а како изгледаше нејзиниот најнов потег во популарното реално шоу може да погледнете во продолжение на видеото.

Таа е најубавата жена: Убавицата од Jамајка е прогласена за новата мис на светот

Убавицата од Јамајке, Тони Ен Син (23), е прогласена за мис на светот 2019 вчеравечер во Лондон.

Круната ибеше предадена од манекенка од Мексико, Ванеса Понс де Леон, минатогодишната најубава жена на светот.

Последниот пат кога девојка од Јамајка ја освои оваа титула беше во 1993 година.

За прва придружничка беше прогласена Офели Мезино од Франција, додека третото место го освои Суман Рао од Индија.

Тони има 23 години и студира на Универзитетот во Флорида. Таа смета дека убавината на жените е споредно нешто и дека тие треба да се заложат правејќи дела кои на нивните деца ќе им донесат подобра положба и подобар живот и секако, посигурна иднина. Меѓутоа, не навела ниту еден пример за какви промени поточно мисли.

„Сосема е во ред да ги славиме убавината и силата, но оваа титула е многу повеќе од тоа“, изјавила возбудената Тони, додека се радувала заедно со своите родители.

Во ревијалниот дел, Тони ја отпеа песната „I Have Nothing“ од Витни Хјустон, покажувајќи ги своите таленти.

Круната ја доби од минатогодишната победничка на Мис на светот, Ванеса Понс од Мексико.

Ќе има свадба: Се сврши Маријан Стојаноски!

Пејачот Маријан Стојаноски се вери со својата избраничка Наташа, а убавата вест ја соделија и на социјалната мрежа на Фејсбук.

Инаку, Марјан Стојаноски до сега приватниот живот го чуваше подалеку од очите на јавноста, но веста за неговата веридба веднаш се прошири на социјалните мрежи.

Видео: Брена растури во Загреб

Лепа Брена го одржа првиот од двата концерти во хрватската престолнина во саботата навечер во „Загреб арената“ и покажа зошто со децении е на врвот на музичката сцена, пренесува „ Вечерњи лист“ .

На првиот од двата извонредно продуцирани концерти во Загреб, Брена изгледаше како звезди од светска класа: Една раскошна сцена, врвен бенд за поддршка, танчери, кореографии и бројни промени во костумите, ја натера публиката до „лудило“ .

Кога ќе додадеме дека таа извела дури 45 песни во текот на 2,5 часа на концертот, добиваме вистински концерт-спектакл, кој е еден од најдобро одржаните годинава во Загреб.

На самиот почеток на концертот, за време на изведбата на песната Болиш и не пролазиш“. Брена  беше дочекана со вресоци од публиката. Следеа неодамнешни песни како „Среќна жена“, „Како нова “ , но публиката со воодушевување пееше кога слушнаа стари хитови како „Југословенка“, „Луди за тебе“ и „Шеик“.

После секој блок песни се менуваше облеката и кореографијата, како и придружбата на сцената. Во текот на концертот, на сцена се појавија најмалку 50 луѓе, вклучително и членови на нејзиното семејство. Синот Стефан Живојиновиќ со неа ја испеа диетата „Еден ден од животот“, а на крајот, додека ја изведуваше песната „Ја немам друг дом“ , во прегратка со неа дојдоа уште синот Виктор и сопругот Слободан.

Популарно