ЛУДАК НА ДЕНОТ: "Цел живот тренирав за ова, јас на полиција не застанувам, ако треба пукајте"

По прогласувањето на полициски час во Македонија се појави и ваква објава на социјалните мрежи. Извесен "El Deliquente" порача дека цел живот тренирал за ова и дека нема да го почитува полицискиот час, ако треба нека пукале во него.

*Редакцијата на zase.mk апелира до сите граѓани да се придржуваат до мерките за да побрзо се спречи ширењето на вирусот. #СедетеДома

Да не ви се верува

Снимката од два мајмуни кои се караат околу празно шише од пиво насмеа многумина на социјалните мрежи.

Видеото кое го сними Тим Браун, водачот на сафари во Националниот парк Кругер во Јужноафриканската Република, беше објавен неодамна на неговиот профил на Јутјуб, а малку потсетува на филмот „Боговите паднаа на теме“, во кое шише кока-кола предизвика многу зло.

И додека снимката многумина насмеа, сепак имаше и такви кои ги растажи.

„Како е ова смешно? Изненаден сум што постојат такви работи и како нив. Можеме само да се молиме дека шишето нема да се скрши и нема да се повредат“, е една од реакциите.

„Не грижете се, ги избркав подоцна и го собрав ѓубрето, чие и да беше“, одговори Браун.

ВИДЕО: Шпански војник го учеа да брои на Српски

На социјалните мрежи кружи урнебесна снимка од војска, каде ѕвезда е еден симпатичен Шпанец.

Имено Шпанецот го научиле да брои на Српски, а тој во тоа се покажал како супер ученик, но кога стигна до бројот осум, „ученикот“ го надмудри „учителот.

Погледнете:

Популарно