ФОТО: Вереникот на Џенифер Лопез фотографиран со огромна модрица под окото

Алекс Родригез на 9- ти март и подари огромен дијамантски прстен и ја побара за жена двојата девојка Џенифер Лопез.

Меѓутоа само неколку дена подоцна , поранешниот бејзбол играч Хосе Канесенко објави дека Алекс ја изневерува Џеј Ло и тоа со поранешната сопруга.

Ден по објавата на Хосе, Џенифер и Алекс се фотографирани  на аеродром во Флорида на враќање од Бахамите, видно нерасположени, а при тоа забележана е и огромна модрица под левото око на Родреигез.

Црквата не дозволува брак помеѓу Милијана и Милојко

Милјана (21) и Милојко (74) од село Палатовиќ, контовезниот пар за кого зборува целиот регион закажаа венчавка на 7 септември, но и покрај тоа што имаат голема желба венчавка да имаат и во црква тоа сепак не е можно поради големата разлика во годините.

Инаку тие не се единствените  кои се соочиле со ова азабрана. Позната српска креаторка Верица и нејзиниот 35 години помлад партнер неможе да добијат одобрение за да се венчаат во црква поради разлика во годините.

Според црковните закони разликата во години не смее да биде поголема од 15 години разлика.

ФОТО: Погледнете како изгледа една од најзгодните холивудски актерки

Шарлиз Терон која важи за една од најзгодните и најубавите холивудски актерки докажа дека актерството е тешка професија поради која актерите мора многу да жртвуваат.

Така, секс-симболот мораше да пушти стомак за улогата во филмот "Tully".

На овие фотографии нема да ја препознаете.

ФОТО: Погледнете ги како изгледаат во костими за капење Принцот Чарлс и Камила

Чарлс принцот од Велс и неговата сопруга Камила си пронајдоа слободно време за да се одморат во текот на својата 12 годишна службена посета на Карибите.

Принцот Чарлс, кој изгледа прилично добро за маж во осмата деценија од животот, виден е како се шета по плажата на Барбадос, во цветни куси панталони за капење.

Чарлс и Камила изгледаат прилично опуштени, а ова е првпат во јавност да се појават во вакво издание.

Најпрвин се појавија фотографии од Камила додека се капе во водата, а денес на ред е Чарлс.

Популарно