Днеска има милиони: Во оваа куќа порасна Сека Алексиќ

Сека Алексиќ сега ужива во луксузен живот, но некогаш тоа не беше така. Таа го поминала своето детство во мизерија бегајќи од војната, а пораснала во селото Липолист близу Шабац.

Сека не го заборави местото каде што порасна. Нејзиниот поранешен сосед за пејачката која се крена од кал и со работа стекна сè што има денес, има само пофални зборови.

Според приказната на старите локални жители, мајката на пејачката, Ибрима, се борела за воспитувањето на Сека и нејзиниот брат. Тие често се селеле поради несигурноста и најдолго останале во оваа мала куќа.

– Сека и нејзиното семејство најпрво живееле во дворот кој веќе не постои, каде што немале ниту тоалет или шпорет. Таа се капеше во коритото. Беше често гладна. Потоа се пресели во куќата на мојот сосед во дворот, куќа која сега е депонија, – вели еден постар човек за српскиот медиум, кој побарал да остане анонимен и го покажал некогашниот дом на пејачката.

– Таа немаше пари, но секогаш беше расположена. Сите ја сакаа. Сека беше добар ученик и секогаш сакаше да пее. Сите се радуваат што успеа во животот. Таа доби сè што е најубаво, бидејќи нејзината мајка многу се мачеше со своите деца и сопруг кој многу пиеше, а потоа се пресели.

Мајката на Сека, Ибрима, откако се развела, почна да живее со одреден Недељко Игњатовиќ.

– Сека со своето семејство живееше во куќата на сега починатиот Недељко три години. Знам дека била добро и послушно дете. Ја носеше да снима плочи и да има настапи. Кога нејзината мајка се раздели од него, Сека замина. Не му беше на погребот, јас мислам дека таа дури не знаеше дека тој починал, вели соговорникот и некогашен сосед на Сека Алексиќ.

Гоца Тржан откри деталите од првата врела ноќ со сопругот

Гоца Тржан во свој стил, без влакна на јазикот, ги открила деталите од првата жешка акција со сегашниот сопруг Раша Новаковиќ. Рекла дека тоа било нешто најсмешно што и се случило во животот.

„Рашо го возев за се*с два-три месеци. Баш се заинати да ми улета со „клизачи“. На крајот кога сфатив дека ми треба малку да се средам затоа што бев во очајна психофизичка состојба и се согласив. Дојде со избричени и воспалени нозе. Требало да земе машника да ги скрати влакната, но комшијата не му ја дал, па се избричил и кај мене дојде со воспалени нозе. Тој наш секс беше најсмешното нешто што ми се случило во животот! Не мислам најлошо, туку многу се смеевме. Тој беше смешен, во еден момент во налетот на страст само рече: „Чекај, нешто ме чеша.“ Љубовта боли и чеша“, рекла Гоца

Ќерката на Шаулиќ ја отвори душата

Илда Шаулиќ, наследничката на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, ја отвори душата и призна колку животот се променил по несреќата која се случила.

И покрај тоа што неодамна почна нејзиниот татко, Илда изгледа прекрасно,а  таа откри што е заслужно за насмевката на нејзиното лице, по најтешкиот период во животот.

„Како да ви кажам… Не можам да се пофалам со некои специјални причини, како што и самите знаете. Но, му благодарам на Бог, здрави сме, детето расте и се радувам на некои нови работи во животот. Музиката беше мој живот и живот на татко ми и тој сигурно сака така да продолжиме“, вели Илда.

ФОТО: Погледнете каде ужива Каролина на одмор ова лето

Најголема слабост на Каролина Гочева се внуките, Инес која има три години и седумгодишната Луција. Пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографии од одморот со внуките, на грчкиот остров Родос.

Каролина со радост сподели момент кога Инес и Луција јаваат магаренца во гратчето Линдос.

Инес и Луција се ќерки на нејзината сестра Сандра и на зетот Иван и живеат во Битола.

Популарно