ФОТО: Боки 13 пред пластичмите операции!

Поранешниот вoдител и шоумен, а сега сопственик на телевизија 1 ТВ, Бојан Јовановски, од вчера е осомничен за земање рекет и ќе помине 30 дена во притвор во Шутка.

Боки пред неколку години престана да се облекува како жена и го врати својот машки изглед, но и драстично ослабна што заслужува секоја пофалба. Од друга страна пак, пластичните операции се уште паѓаат во очи, посебни оние на неговото лице кои се воочливи на прв поглед.

Погледнете како Боки 13 изгледаше во младоста, пред сите оние бројни познати (и помалку познати) трансформации низ кои помина со тек на годините.

ФОТО: Чизмите на Меланија се најмодерен модел сезонава

Меланија Трамп е синоним за добар стил, а скоро и да немала ниту еден моден кикс откако стана прва дама на Америка.

Затоа и не е чудо што секогаш нѐ воодушевува со изгледот, па исклучок не било ниту хуманитарното дружење во воената база во Вашингтон.

Убавата Словенка ја поддржала организацијата која произведува и доделува играчки за деца на кои им е тоа потребно, а за таа прилика блеснала во леганно, но и непретенциозно издание, кое лесно може да се ископира со оглед на тоа дека искомбинирала неколку основни парчиња.

Меланија ја вклопила топлата бела волнена ролка со Гучи здолниште во крем боја, но и со тенок црвен ремен со кој го истакнала виткиот струк.

Но, ѕвезди на нејзината комбинација биле црвените кожни чизми до колена со дебела и стабилна потпетица, како инаку се најмодерни оваа сезона, велат модните експерти.

(ВИДЕО) Џенифер Лопез: „Ти благодарам што ме сакаш“

Џенифер Лопез е инспирација на многумина ширум светот, а актерката и пејачката истакнува дека една личност и е голем пример. 

Станува збор за нејзината мајка Гвадалупе, која наполни 74 години. Џеј Ло на својата мајка и посака се најдобро и и посвети емотивен статус и видео.

– Луѓето ме прашуваат од каде ја црпам енергијата, мојата сила, моите танцувачки движења… па, сега знаете… Гвадалупе… мојата мајка… колку што се сеќавам, можам да ја видам како танцува, како се смее и како ја осветлува секоја просторија во која се наоѓа. Таа е дефиниција за младоликост и безвременост во секој период… ја сакаше музиката и филмовите, историјата и мјузиклите и веруваше во вистинска љубов… и сето тоа го стави во мене… а јас сум се подобра поради тоа. Ме направи тоа што сум денес… ти полниш 74 години. Мама, убава како и секогаш, жива како секогаш, жена која танцува како тинејџер…. ти благодарам што ме сакаш на свој начин, поради се, поради тоа што си ти, немам доволно зборови, те сакам засекогаш. Среќен роденден, ти си сила на природата, напиша Џеј Ло.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

People ask me where I get my energy from, my drive, my dance moves lol...well now you know...Guadalupe... my mommy... for as long back as I can remember, I can see her dancing, laughing and lighting up every room she was in. she is the definition of youthful and timeless at every age... she loved music and movies and history and musicals and believed in true love... and she put all of that into me... and I am all the better for it. You made me who I am today... you’re 74 today Mommy, Beautiful as ever, alive as ever and still dancing like a teenager...thank you for loving me the way you do, for everything, for being you, there aren’t enough words, I love you forever ♥️ Happy Birthday you force of nature... #thelupinator

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

ФОТО: Акерката објави интересна фотографија од детството

Актерката Џенифер Анистон пред само неколку месеци отвори Инстаграм профил и за кратко време собра над 20 милиони следбеници.

Таа е активна на споменатата социјална мрежа, па често објавува фотографии и снимки, но последната сепак привлече најмногу внимание.

Имено, актерката објави своја црно-бела фотографија од периодот кога била мала, на која има капа на главата и седи покрај прозорец.

Во опис на фотографијата напишала дека претпоставува дека во тој период го очекувала снегот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

California beanie baby ( I'm sure I was wishing for snow 🙏🏼☃️❄️) #TBT

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

Популарно