ГАЛЕРИЈА: Најсексипилната медицинска сестра на светот

30 годишната Американка, Лорен Дреин ја има неофицијалната титула за најсексипилна медицинска сестра. На инстаграм ја пратат неверојатни 3.2 милиони луѓе. Лорен живее на Флорида каде што е вработена како медицинска сестра, специјализирана за кардиологија.

Кариерата во здравството ја започнала на 16 години, а покрај своето главно занимање, таа работи и како личен тренер.

Благодарејќи на добрата организираност, секогаш наоќа време за интензивни тренинзи во теретана, а не крие дека вежбањето е заслужно за нејзиниот изглед.

Исто така таа е поборник за активен стил на живот, и кажува дека тоа е клучот за долготрајно здравје.

„Во својата кариера никогаш немам видено професионален спортист кој доживеал серозна здравствена криза. Постои причина за тоа – активен животен стил го намалува ризикот од болести и го промовира општото добро“, изјавила Лорен.

Во моментите кога почувстувала слабост и умор,  таа решила да ја превземе контролата над својот живот.

„Сакав да бидам здрава, згодна, јака, сигурна жена која активно ја запира болесна наместо да ја лечи со пилули и лекови“, изјавила таа за „Дејли Мејл“.

 

A post shared by Lauren Drain Kagan (@laurendrainfit) on

Коментари

Популарно