ФОТО: Се сеќавате ли на Лариса

Лариса Рикелме светската слава ја доби кога беше снимена на Светското фудбалско првенство во Јужноафриканската Република во 2010 година.

Поточно, снимено беше нејзиното бујно деколте, во кое убавицата имаше ставено мобилен телефон и тоа беше сосема доволно.

Светските медиуми тогаш ја прогласија за најсекси навивачка, а згодната Парагвајка секој момент го користеше да привлече внимание со своите облини.

Денес, 33-годишната Лариса работи како модел и ТВ водителка. Олчекувано се појави на насловна на Плејбој, а во 2013 година се омажи за фублаерот Џонатан Фебра.

И денес изгледа феноменално:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👑👑 @gomakeoficial @ogcosmeticos.py Estoy en el Paraíso 💕💕

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme) on

Коментари

Популарно