(ВИДЕО) Карлеуша се појави првпат по операцијата: Не сум во состојба ниту да се накашлам!

Јелена Карлеуша првпат по операцијата се појави во јавност и откри некои детали.

Имено, таа се појави на снимањето на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ во придружба на својот менаџер Зоран, за кој вели дека и бил најголема поддршка во текот на тешките болнички моменти.

Пејачката твди дека е добро но дека мора да се чува, па  и дека нема да може да заигра во емисијата, зошто поради раната не е во состојба ниту да се накашла.

-Не сум некој кој сака да раскажува за вакви работи, но кога веќе дознавте се, не сакам ништо да кријам. Сметам дека во шоу бизнисот не треба да играме на картата на слабост и сожалување туку на картата на сила и недопирливост. Сепак има луѓе кои сакаат да ги сожалуваат, вели Јелена меѓудругото.

Стопена од срeќа: Свекрвата и напиша на Тамара специјална посвета на Фејсбук!

На денешен ден пред две години семејствата Димитровски и Тодевски имаа голем повод за славење – свадбата на Тамара и Александар.

Сите велат дека времето лета брзо, а така е и за Тамара и Мачка кои беа во фокусот на медиумите на овој ден кој како да беше вчера. Кружеа многу фотографии, коментари и честитки, а денес на истиот датум на Тамара и Мачка прва им честита среќната баба на Хана, односно мајката на Александр, а свекрвата на Тамара.

-Среќна годишнина мили мои, уште многу години да се заедно, напиша баба Софија и посветата ја дополни со бакнежи и срценца.

За дополнително да ја израдуваат, пејачката и нејзиниот сопруг пред неколку дена ја однесоа Хана кај баба во Гевгелија, па заеднички прославија за проодувањето на малата принцеза и нејзината крштенка.

За овие две години брачен живот, младите сопружници го добија најубавиот подарок – Хана, а што друго освен уште една ваква среќа би можеле да посакаат за себе!

(ФОТО) Каква мачка: Ќерката на Цеца се соблече во бикини, а сите мораа да ја погледнат неколку пати!

Ќерката на Цеца Ранатовиќ, Анастасија отпатува на одмор во Кипар и таму ја покажа својата совршена линија.

Анастасија се фотографирала во бикини и фотографијата ја прикачила на Инстаграм, и ги воодушевила сите нејзини обожаватели.

ФОТО: Која македонската водителка вози ваков луксузен автомобил?

Таа го имаше тоа задоволство да ужива во возењето на Порше 911.

Водителката Елена Стефановска се пофали пред обожавателите дека имала прилика да ужива во неповторливото искуство во возењето на Порше 911.

Облечена во искинати пантолони со војнички дезен и црна маичка, на Елена одлично и стои возењето во овој луксузен автомобил.

Популарно