ФОТО: Адам Лабунски специјално за девојка му приреди шоу пред соседите!

Пејачот Адам Лабунски сепак срцето го има резервирано за својата русокоса девојка со која е заедно речиси две години. Неговата сакана го поддржува во се што прави, а според последната објава на неговиот Инстаграм, очигледно таа е мотив плус за тој да биде во топ форма.

Освен пеењето, мускулите се главна преокупација за долгокосиот пејач, кој секојдневно споделува разголени фотографии од своето мускулесто тело.

Овој пат за промена, наместо од теретана или плажа, Адам се расоблече среде свое маало и тоа специјално за девојка си. Застана пред порти, па и на соседите им покажа кој е тука главен.

ФОТО: Наташа Беквалац, по сите проблеми без грам шминка

По бурниот период во приватниот живот, Наташа Беквалац ги израдува фановите и се врати на настапите и постирањето на фотографии на социјалните мрежи. Беквалац се врати на стариот живот по повеќемесечната агонија низ која минала поради семејното насилие претрпено од страна на нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ.

Папараците ја забележаа Наташа на балконот на еден хотел во Рафиаиловиќ, каде била сама.

На себе имала долги црни панталони и едноделен костим за капење.

Беквалац нарачала сок и уживала во погледот. Пејачката изгледа загрижено и уморно веројатно поради непроспиената ноќ и фантастичниот настап кој претходната вечер го одржала во Будва.

(ФОТО) „Досадни сте“: Тамара Тодевска од одмор „распали“ по социјалните мрежи

Социјалните мрежи се повеќе земаат поголем замав кај луѓето, па се претвараат во виртуелни сушества.

Покрај Фејсбукот, најактуелна социјална мрежа е Инстаграм која нуди најразлични опиции, од постирање на секојдневни фотографии, постирање на “кратки приказни“ кои се достапни 24часа, разновидни додатни апликации кои на корисниците им стануваат интересни и занимливи.

Најновото на „Стори“ на Инстаграм е апликацијата „Поставете ми прашање“, со која може да поставувате прашање, а и да добиете одговор.

Македонските јавни личности веднаш почнаа да ја користат оваа опција, па добиваа разновидни приватни и професионални прашања.

Меѓутоа, македонската пејачка Тамара Тодевкса која моментално се одмара на море, распали по социјалните мрежи дека се досадни со новата опција на Инстаграм.

“Дали сте досадни со “Прашај ме прашање“, напиша Тамара на социјалната мрежа, а потоа додаде дека има попаметна работа отколу да се занимава со тоа.

Инаку, Тамара е една од најактивните пејачки и многу често ги користи социјалните мрежи за да објавува од секојдневните активности.

Тамара заедно со нејзиното семејство по вторпат се одмара на море од каде често споделува и фотографии. А нејзината сестра Тијана Дапчевиќ сподели една семејна фотографија.

ВИДЕО: Анастасија Ражнатовиќ во прегратките на згоден бразилски манекен

Објавувајќи ја својата прва песна "Совршен пар", ќерката на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, стана нова млада надеж на музичката сцена!

Во прегратката на бразилскиот модел Педро Солц, таа за спотот сними голем број кадри низ српскиот главен град, а по премиерата на песната и спотот, со голема нестрпливост го чека судот во јавноста.

"Беше тајна, знаеја само моите најблиски и моите соработници." Кога влегов во студиото, имав трема, а потоа за прв пат ја слушнав песната"

"Фала му на Бога, веднаш ми легна", изјави Анастасија во "Премиера".

"Не сакав да изгледа на ништо претходно. Сакав да биде песна во која веднаш ќе се најдам, што веднаш ќе ме освои и тоа се случи", рече таа.

Текстот на песната е поинаку потпишан од неа, а Дарко Димитров се грижеше за музика и аранжман.

Популарно