ФОТО: Адам Лабунски специјално за девојка му приреди шоу пред соседите!

Пејачот Адам Лабунски сепак срцето го има резервирано за својата русокоса девојка со која е заедно речиси две години. Неговата сакана го поддржува во се што прави, а според последната објава на неговиот Инстаграм, очигледно таа е мотив плус за тој да биде во топ форма.

Освен пеењето, мускулите се главна преокупација за долгокосиот пејач, кој секојдневно споделува разголени фотографии од своето мускулесто тело.

Овој пат за промена, наместо од теретана или плажа, Адам се расоблече среде свое маало и тоа специјално за девојка си. Застана пред порти, па и на соседите им покажа кој е тука главен.

Карлеуша збесна поради изјавата на Амфилохиј за абортусите

Познато е дека фолк-дивата Јелена Карлеуша се декларира како атеист, па и не чуди реакцијата на неодамнешната изјава кон митрополитот црногорско-приморски Амфилохиј дека Србинките со абортусите убиле повеќе деца од Хитлер, Мусолини и Борис заедно!

Јелена како по обичај, без влакна на јазикот, остро му одговори на владиката.

 „Дали постои некој обред на истерување на ѓаволот од Амфилохиј за да не тропа повеќе глупости? Бог ќе му прости, се разбира, во оној во кој верува!“, кратко и ефективно во свој стил му одговори Карлеуша.

Бизнисмен од Ниш ја прави најскапата свадба на Балканот, ќе пејат Цеца и Аца Лукас

Нишкиот контроверзен бизнисмен Бранислав Брано Мичуновиќ на 4. ноември организира голема свадба за својот син Ѓорѓе во елитен австриски хотел.

 

❤️

A post shared by Djordje (@djordjemicunovic) on

 

❤️❤️

A post shared by Djordje (@djordjemicunovic) on

Како што се дознава, гости ќе бидат најголемите српски фолк ѕвезди Цеца и Аца Лукас, кои приватно се пријатели со Мичуновиќ.

Ѓорѓе со својата избраничка Зорана, некогашна манекенка, има син, а судбоносното „да“ ќе го изговорат скоро пред 800 гости.

Цеца со нов рекорд на кој многу европски ѕвезди може да и позавидат

Светлана Ражнатовиќ – Цеца постигна нов успех во кариерата кој е вреден за пофалба.

Со вакво достигнување не можат да се пофалат ни големите европски имиња од светот на музиката.

Таа е првиот самостоен изведувач во југоисточна Европа чиј број на прегледи на сте видео материјали објавен на нејзиниот YouTube канал ја поминува бројката од една милијарда.

Популарно