Најемотивната честитка до Каролина: „Мојата принцеза ја доби својата бајка“!

Честитки до младите пристигнуваат од сите страни. Меѓу оние кои не можеа од разни причини да бидат на свадбената веселба и некогашната водителка на ТВ Алфа, Бона Пауновска која е сега среќно мажена и со своето семејство живее во САД.

Физички можеби не, ама со мислите и душата очигледно и таа била на свадбата на Каролина и Михаил. Социјалните мрежи и помогнаа она што не можеше лично да им го каже, да им гоп соопшти преку својот Фејсбук профил . Еве го нејзиниот емотивен статус и честитики!

„Денес е денот кога две сродни души си кажаа ДА! Две делчиња кои се одрониле од вселената и на кои им било запишано во ѕвездите дека еден ден ќе се најдат, се најдоа и денес слават поради тоа. Славам и јас од далечините бидејќи знам дека мојата принцеза ја доби својата бајка.

Измешани чувства- душава ми плаче што не сум таму, ама срцето ми се смее зошто знам дека и нејзиното се смее од љубов и прекраснотии! Знам дека  Михаил Корубин Михо нема да дозволи насмевката никогаш да се симне од нејзиното лице, како што тоа го прави изминативе години!

Бидете ми вечно среќни и заљубени и од убавини глава да не кренете никогаш! Ве сакам!“ –  напиша некогашната водителка на Фејсбук.

(ФОТО) КАКОВ БЛАМ: На Рада Манојловиќ среде бина и пукнаа пантолоните пред сите

Познатата пејачка Радмила Манојловиќ доживеа мал пех на снимањето на емисијата на Гранд, кога среде бина пред сите и пукнаа пантолоните.

Пејачката на снимање се појавила во бел костим, а се гледаше  дека доста се труди целиот стајлинг дополнително да го зачини со новата боја на косата.

Се беше во најдобар ред, но потоа се случи незгодата. Во галеријата во продолжение погледнете како изгледаше тоа…

(ФОТО) Синот на Брена ја фотографираше Александра Пријовиќ - Малдиви

Откако претходно семејството помина неколку денови во Тајланд  тоа се упати кон Малдивите за да го продолжи својот одмор од соништата.

Пејачката Лепа Брена заедно со своето семејство и идната снаа пејачката Александра Пријовиќ веќе неколку денови е на заслужен одмор на Малдивите.

Откако претходно семејството помина неколку денови во Тајланд  тоа се упати кон Малдивите за да го продолжи својот одмор од соништата.

Тие од одморот секојдневно објавуваат фотографии, а најактивна на својот Инстаграм профил е Александра Пријовиќ која секојдневно објавува провокативни фотографии.

Една од фотографиите е и најновата на која се гледа само главата на пејачката, додека телото и е прекриено во вода.

Оваа фотографија направена од нејзиното момче предизвика бура од реакции, а многумина прашуваат дали нешто носи пејачката на неа или топлес, погледнете.

 

☀️

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

 

Maldives 😍

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

 

Pozdrav sa Phuket-a 🤗👋🏼❤️

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

 

"River" sinoc😍🤗❤️ Veceras "Dva Galeba", Novi Sad 🎉 @laziclaza

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

ФОТО: Сексапилната македонска фолкерка во прегратките на Шабан Шаулиќ

Во неделата навечер, на 14 јануари 2018 свадба правеше познатиот српски фолк композитор и текстописец Стева Симеуновиќ, кој има напишано безброј големи хитови за најпознатите српски фолк ѕвезди како што се: “За нас касно је”, “Бела циганка”, “Окови”, “Сама и нервозна”, “Краљица тротоара”, “Нема ништа мајко, од твога весеља”…

Меѓу сите гости во таа мегапопуларна пејачка екипа и една Македонка. Згодна, убава, секси, со раскошни атрибути нашата македонска фолк ѕвезда веднаш блесна меѓу сите нивни… Онака згодна и дотерана, Сања Цинцева – Барбика веднаш го заинтригира посилниот пол присутен на свадбата, особено оние од српската естрада.

Стариот волк Шабан Шаулиќ е познат „љубовџија“, па познанствотот и друштвото со нашата Барби изгледа добро му дојде да ги „освежи сеќавањата“ на Цуца… А и Сања знае како треба, па не се противеше да заврши во неговите прегратки… се рабира, за едно селфи за спомен и објава на социјалните мрежи.

Популарно