Славната спортистка призна дека била жртва на нејзиниот татко, најновите детали за насилството се морбидни

Јелена Докиќ,  тенисерката со српско потекло која имаше највисок пласман како четвртопласирана тенисерка на ВТА листата, по потресното откривање за јавноста во врска со малтретирањето од страна на  нејзиниот татко, таа обелодени уште една разочарувачка информација.

Тоа што таа го преживувала од нејзиниот татко е надвор од сите нормалности на родителството.

И покрај тоа што на 17 години ја малтретирал, ја тепал, фрлал со се што ќе му дојде при рака, ја кубел за косата, тоа за насилникот не било доволно.

Сега се објавени и најшокантните информации. Во полуфиналето на Вимблдон, по поразот од Линдзи Девенпорт, татко и влегол во соблекувалната и почнал да ја навредува, да ја клоца и шутира. Рекол да не се враќа во хотелот, во кој било сместено целото семејство зошто “лошо ќе помине“. На крај, таа преплашена морала да спие во соблекувалната на Вимблдон, но благодарение на тоа што некој од менаџерите на тенисерите стапиле во контакт со нејзиниот менаџер, тој дошол и ја однесол во хотел.

ВИДЕО: Херојот на Македонија не можеше да ги задржи солзите

Со солзи на очите, некогаш најдобрата ракометарка, а сега тренер на женската екипа на Вардар во Скопје, Индира Кастратовиќ пред камерите на „Ексклузив“ зборуваше отворено за приватниот живот.

Секогаш мојата мајка ми велеше „Ќе видиш кога ќе имаш свое дете“ и навистина е така“, изјави Кастратовиќ, зборувајќи за својата ќерка Сара.

Зошто се расплака Индира дознајте во видеото:

Кој напаѓач ја напушта Барселона?

Барселона се врари  на чело на табелата, откако во последното коло со 4:0 победи во градското дерби. И покрај победата Барселона не е во топ форма.  Напаѓачот Luis Suarez  извесен период е на мета на критичарите и највероватно управата ќе го замени наскоро. Се шпекулира дека напаѓачот на Тотенхем  Harryja Kanea е избор на управата.

Се споменува сума од 200 милиони фунти за трансферот, како дополннителна причина за проажба на напаѓачот на Тотенхем се финасиските  трошоци на екиппата за изградбата на новиот стадион.

ВИДЕО: Првата Македонка во УФЦ ја запиша најголемата победа во кариерата!

Ултимејт-фајт борецот од македонско потекло, Нина Ансароф, дојде до нов триумф зад своето име и во рамки на „УФЦ 231“, настан кој се одржа во Торонто, Канада, славеше над Клаудија Гадеља.

Ансароф, која на слабината го има истетовирано македонското знаме и во кариерата има скор 10-5 во ММА и 4-2 во УФЦ, имаше изедначена борба со Гадеља, која на крајот по три рунди успеа да ја добие со 29-28. За неа, ова е најголема победа во кариерата.

Успехот на Ансароф е голем, ако се земе предвид дека Клаудија Гадеља е поранешна предизвикувачка за УФЦ-титулата.

Популарно