(ФОТО+ВИДЕО) Луксуз на сите страни: Погледнете како изгледа најскапиот приватен авион и колку чини лет со него

Изработката на најлуксузниот авион на светот „2-DEER“ чинело отприлика 230 милиони долари.

Опремен е со најнова техника, голема спална соба и доволно простор да нагости 40 луѓе.

Комерцијалниот „Боинг 787 Дримлајнер“ може да превезе помеѓу 240 и 335 патници, а неманата на овој модел е малку различна.

При влегувањето во авионот прво се поминува низ лоби кое води до ходникот од дрво, а потоа се стигнува до главното лоби полно со удобни фотелји и лејзи-бегови во кои може да седат 16 патници.

Главниот ланч бар има две големи маси за оброк, кафе, попладневен чај, а меѓу посадата е и приватниот кувар кој е задолжен за храна во текот на летот.

После оброкот, вистинско време е за да се опуштите со некој добар филм и приватно кино.

Спалната соба има свое купатило во кое можете да уживате во топла купка во текот на летот.

Цената на изнајмување на ова летало за еден лет изнесува 20.000 долари.

ФОТО: Марјана во бикини и „миленце“ за на телевизор

Една од најубавите и најзгодните Македонки, Марјана Станојковска, е многу популарна на социјалните мрежи. 

Лото Марјана често објавува фотографии на Инстаграм, а на дел од нив изгледа навистина жешко. На денешната објавена фотка, Марјана е во бикини и покриена со нешто што наликува на миленце за на телевизор. Но, кога си убав, убав си и под миленце.

Се омажи, се породи, па се разведе, а Брена и беше кума

Една од најубавите водителки, Сања Кужет денес е во брак и има еден син, а малкумина знаат дека има и еден брак зад себе, со член на обезбедување на Жељко Митровиќ.  Сања и Зоран Пипер се запознаа кога таа работеше како презентерка на временска прогноза на „Пинк“.

Кажаа ДА, па остана бремена, а по породувањето се разделија, а на свадбата кума и беше Лепа Брена.

Сега среќата ја најде со друг маж.

ФОТО: Најсекси Кардашијанката има ново момче

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан (39), минатиот месец ја прекина врската со моделот Јунис Бенџим (25), а многу брзо после тоа, според пишувањето на странските медиуми, пронашла ново и тоа уште помладо момче, Лука Сабат (20).

Тие двајца овој викенд го поминале заедно, прво уживале во италијански ресторан во Лос Анџелес, а потоа отишле во луксузен бар со базен.

Новопечениот пар не се разделил, па по ова патување, заминале во Чикаго, на отворање на азиски ресторан и ноќен клуб.

Кортни со својето момче има направено и неколку фотографии.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chicago!!! @taochicago

A post shared by David Grutman (@davegrutman) on

Лука е модел, стилист и моден дизајнер, кој глуми во американската комедија "Grown-ish". Пораснал на релацијата Париз-Њујорк, мајка му е стилистка, а татко му моден дизајнер.

Пријателка на Кортни, за магазинот "People", открила дека нејзиното семејство е среќно, бидејќи раскинала со Јунис.

"Кортни повеќе не е дистанцирана од сестрите и со нив работите повторно се во ред. Повторно сѐ ќе се нормализира наскоро, судејќи по тоа дека Јунис повеќе не е во игра", рекла пријателката и заклучила дека е позитивно тоа што Кортни има 19 години помладо момче.  

Популарно