(ГАЛЕРИЈА/ВИДЕО) Има болки во грбот поради градите, секоја од нив е тешка 5 килограми- Фановите стравуваат дека ќе се пензионира

Иако не се појавува толку често во рингот, кога и да се појави во публиката на некој УФЦ турнир Линдзи Пелас го привлекува медиумското внимание.

 

Good morning! ☀️All I really want in life is to wake up and not have to get myself ready. Seriously I don't want cars or mansions, but if I could have bomb glam every morning that would be enough 💅🏽... until then, I'm stuck solo most days. The easiest way for me to feel great is having good hair, skin and nails. Vitamin-intake of biotin and folic acid have been a part of my routine for years. I love that @1stPhorm included this when designing a multivitamin specifically for women. (They designed one specifically for men too) Both are amazing for maximizing energy, boosting immune system and keeping you on track with your vitamin-intake. Beauty starts from the inside in more ways than one. Check out M-Factor Goddess and M-Factor Hero at 1stPhorm.com ✨ 😗 #1stphorm #abstho #ayeeee

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Имено таа на социјалните мрежи ја следат седум милиони луѓе поради нејзиниот сексапил кој го поседува, а често и објавува провокативни фотографии од кои мажите плакнат очи.

 

Grocery shopping like.... 💅🏽 bodysuit @styledelivers shot by @kent.la

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

#polaroid

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

"The best feeling is to win by knockout" 👸🏼obsessed with this outfit @styledelivers 📸 @kent.la

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Dream a little dream of me ✨ @jessyjphoto

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Yesterday 💎

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Whoops.

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Howdy 🤠

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Таа неодамна објави дека често чувствува болки во грбот поради тежината на своите гради, а секоја нејзина града тежи по пет килограми.

Иако ова беше само обична нејзина изјава фановите стравуваат дека таа ќе се пензионира од УФЦ борењето.

 

Look 1 for my #NearlyNaked2018 Calendar ✨ available for preorder now at www.lindseypelas.co 💋

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

THANK YOU for 7 million!! ✨ and ps: I'm just getting started ;) 💋 photo @bryandewittphoto

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

I'm Elle Woods and this is Bruiser Woods. And we're both Gemini vegetarians. 👸🏼🐶✨ 👙 @dollswimwear

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Oh $hit! 😝 Working on a little something to be released VERY soon with @martin_depict 🔥✨

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Bc I'm too busy packing for a selfie and these were so fun to shoot 📸 @bryandewittphoto

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Lindsey Peffercorn

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

I've taken up silent films in my spare time. Enjoy 👙

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

ФОТО: Задник колку када - Кардашијан потполно гола

Ким Кардашијан осамна потполно гола на насловната страница на магазинот Richardson, кој е всушност магазин со сексуална содржина.

Фотографиите ги сними познатиот фотограф Стивен Клајн, а тие се инспирирани од класикот, анимираниот филм "Perfect Blue" од јапонскиот режисер Сатоши Кона.

На фотографијата од насловната страна носи само бели гаќички, додека на другата фотографија клечи во када покажувајќи го задникот. 

Претходно оваа недела Ким ја налути јавноста со фотографиите на кои гола рекламира сенки за очи.

ВИДЕО: Трамп замина на пат, Меланија гола танцува во Белата Куќа!

Американскиот рапер Ти Ај, чие вистинско име е Клифорд Харис Јуниор, со својот најнов видеоспот во кој жена налик на Меланија Трамп изведува стриптиз во службената резиденција на претседателот на САД, ја навреди првата дама. Веднаш по објавувањето на спотот, се огласила и Белата куќа.

Триесетгодишниот музичар Ти Ај предизвика бурни реакции во јавноста кога на својот налог на Твитер објави краток видеспот во кој можеме да видиме жена која личи на Меланија Трамп како заводливо игра пред објективот. На спомнатиот видеозапис. Според сценариото, Ти Ај е припадник на бебзденосната служба, кој го набљудува Доналд Трамп како ја напушта Белата куќа со хеликоптер.

Во следната сцена, Доналд се среќава со жена која личи на Словенката Меланија Трамп, а освен тоа, на себе носи јакна со слоганот „I really don’t care, do u?“ (Не ми е гајле, а тебе?), идентично парче облека на она што го носеше првата дама во јули годинава.

По написите во медиумите и големите реакции на јавноста, се огласила портпаролката на првата дама на Америка, Стефани Гришам, која го оценила спотот на раперот Ти Ај, во кој ја претставува првата дама како егзотична танчарка, „одвратен“.

„Без разлика дали ја сакате или не ја сакате, таа е прва дама и ова е Белата куќа. Одвратно е да ја претставувате на овој начин само заради политика покажувајќи непочитување на тој начин“, е официјална изјава на Гришам, која ги повика сите преку Твитер да го бојкотираат видеоспотот.

Според написите во американските медиуми, музичарот на овој начин сакал да се пресмета со својот колега Канје Вест, па затоа ја искористил популарната снимка на која се среќаваат Трамп и Вест.

Драг 45“, напиша Ти Ај на адресата на 45-от претстедател на САД, додавајќи: „Јас не сум Канје“.

ФОТО: Србија има нова СЕКС БОМБА на тениските терени

По пензионирањето на Ана Ивановиќ и Јелена Јанковиќ, соседна Србија остана без ниту една тениска ѕвезда на ВТА-турот, но не и на социјалните мрежи. 

Во последниот период младата Тамара Чуровиќ крeна многу прашина во тениската јавност, но не поради нејзините резултати, туку заради убавината и резголените фотографии на социјалните мрежи. 

23-годишната Чуровиќ е 728. на ВТА листата и не може да се пофали со некои поголеми успеси во тенискиот свет, но провокативните фотографии на Инстаграм ја прават една од најследените тенисерки во овој момент. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tamara Čurović (@_atalanta__) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tamara Čurović (@_atalanta__) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tamara Čurović (@_atalanta__) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tamara Čurović (@_atalanta__) on

Популарно