(ГАЛЕРИЈА/ВИДЕО) Има болки во грбот поради градите, секоја од нив е тешка 5 килограми- Фановите стравуваат дека ќе се пензионира

Иако не се појавува толку често во рингот, кога и да се појави во публиката на некој УФЦ турнир Линдзи Пелас го привлекува медиумското внимание.

 

Good morning! ☀️All I really want in life is to wake up and not have to get myself ready. Seriously I don't want cars or mansions, but if I could have bomb glam every morning that would be enough 💅🏽... until then, I'm stuck solo most days. The easiest way for me to feel great is having good hair, skin and nails. Vitamin-intake of biotin and folic acid have been a part of my routine for years. I love that @1stPhorm included this when designing a multivitamin specifically for women. (They designed one specifically for men too) Both are amazing for maximizing energy, boosting immune system and keeping you on track with your vitamin-intake. Beauty starts from the inside in more ways than one. Check out M-Factor Goddess and M-Factor Hero at 1stPhorm.com ✨ 😗 #1stphorm #abstho #ayeeee

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Имено таа на социјалните мрежи ја следат седум милиони луѓе поради нејзиниот сексапил кој го поседува, а често и објавува провокативни фотографии од кои мажите плакнат очи.

 

Grocery shopping like.... 💅🏽 bodysuit @styledelivers shot by @kent.la

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

#polaroid

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

"The best feeling is to win by knockout" 👸🏼obsessed with this outfit @styledelivers 📸 @kent.la

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Dream a little dream of me ✨ @jessyjphoto

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Yesterday 💎

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Whoops.

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Howdy 🤠

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Таа неодамна објави дека често чувствува болки во грбот поради тежината на своите гради, а секоја нејзина града тежи по пет килограми.

Иако ова беше само обична нејзина изјава фановите стравуваат дека таа ќе се пензионира од УФЦ борењето.

 

Look 1 for my #NearlyNaked2018 Calendar ✨ available for preorder now at www.lindseypelas.co 💋

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

THANK YOU for 7 million!! ✨ and ps: I'm just getting started ;) 💋 photo @bryandewittphoto

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

I'm Elle Woods and this is Bruiser Woods. And we're both Gemini vegetarians. 👸🏼🐶✨ 👙 @dollswimwear

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Oh $hit! 😝 Working on a little something to be released VERY soon with @martin_depict 🔥✨

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Bc I'm too busy packing for a selfie and these were so fun to shoot 📸 @bryandewittphoto

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Lindsey Peffercorn

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

I've taken up silent films in my spare time. Enjoy 👙

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

ГАЛЕРИЈА: Ова е најубавата Албанка од Македонија - важи за една од најубавите светски манекенки

Арбенита Исмаили е Албанка родена и израсната во Куманово, а се школувала во Скопје.Таа решила својата убавина да ја искористи во странство, па сега пали и жари по светот. Мора да признаеме прекрасна е, сега е дел од Елит модел лук престижната агенција.

ВИДЕО: Провокативни фотографии на најжешката водителка во светот

Водителката на временска прогноза од Аргентина Сол Перез објави провокативни и „Жешки“ фотки на Инстаграм, на воодушевување на нејзините фанови.

Атрактивната Сол веќе долго време се фали со титулата најсексапилна водителка на светот.

Оваа титула Сол редовно ја оправдува на социјалните мрежи.

Сексапилната водителка е во состојба и од подготовката на појадокот да направи еден секси спектакл, што да се каже пак за туширањето.

 

A post shared by sol perez👑 (@solperezperfect) on

 

A post shared by sol perez👑 (@solperezperfect) on

 

A post shared by sol perez👑 (@solperezperfect) on

 

A post shared by sol perez👑 (@solperezperfect) on

Популарно