Докторката Билјана Николова нудела секс на своите пациенти

Билјана Николова - Траск е докторка од Австарлија која на своите пациенти им нудела сексуални услуги по преглед на нивните гениталии.

Таа на еден од многуте пациенти прво го прегледала а потоа му понудила секс. 

Целата работа почнала да излегува на виделина кога еден од пациентите во 2015. го открила неговата сопруга, а набргу многу мажи се јавиле како "жртви" на докторката.

Оваа докторка поради непрофесионално однесување е суспендирана на три месеци. Како што пишуваат медиумите, таа била во близок личен однос со пациентите, на кои им нудела секс, медицински совети и резултати на крв преку Фејсбук.

По три месеци суспензија таа ќе мора да заврши курс за медицинска етика на сопствен трошок и да стекне практично искуство кај професионален ментор во траење од 18 месеци.

ВИДЕО: Нудист реши да се избања заедно со ајкули

Гол човек одлучи да се бања во базен полн со ајкули во Торонто.

Полицијата прими повик за овој необичен настан во петокот наутро.

На видеото кое е поставено на социјалните мрежи се гледа човек како плива опкружен со ајкули додека во позадина се слуша женски глас кој вели: „Мој Боже“.

Обезбедувањето го замолило да излезе, и изгледало како да ги послушал. Но во последен момент направил салто наназад и повторно завршил во вода.

Според зборовите на портпаролот на полицијата тој на крајот излегол од аквариумот и исчезнал.

ВИДЕО: Разлутеното животно го гризна за рака, а потоа тргна кон главата

Гризли нападна ловец во националниот парк Јелоустон во САД, го гризнал за рака, а потоа со шепата го изгребал по окото.

Ловецот Боб Легас (57) го спасил друг ловец кој бил во непосредна близина.

Ова е седми напад на луѓе од мај на ова подрачје.

Неверојатна случајност го спасила таткото на водителката од сигурна смрт

Во автомобилот на српската водителка Маријана Мичич беше подметната бомба, а автомобилот експлодирал кога татко и се качил во возилото.

Сепак е само полесно повреден поради неверојатен сплет на околности.

Бомбата е активирана кога поминувал на лежечки полицаец, па се закачила бомбата за полицаецот и така само го исфрлила таткото на водителката.

Популарно