ХОРОР: Дадилка дрогирала дечиња за да спијат

Џенуари Недрлин, бивша сопственичка на градинка во Орегон , е осудена на 21 година затвор затоа што ги дрогирала децата за да може да оди во солариум додека тие спијат.

Таа 4 години ја  водела непријавената градинка, а  родителите ги лажела дека е медицинска сестра.

На полицијата ја исцинкарил нејзиниот бивш дечко. Откако почнале да ја следат, утврдиле дека таа постојано излегува до куќата во која, секојдневно,  чувала седум деца.

На родителите таа им  кажувала да не доаѓаат по децата во периодот помеѓу 11 и 14 часот, бидејќи тогаш децата “спијат”.

За да ги успие , таа користела дрога мелатонин.

Едно од децата  завршило во болница со изгореници и повреди на главата, а лажната дадилка признала дека по грешка на детето му дала жешко шишенце со млеко.

ФОТО: Заменик градоначалникот бакнува ученичка

Заменик градоначалникот од Србија Периќ кој е фатен како бакнува 15-годишна малолетничка, веќе дал отказ, а иако се обидел да го сокрие настанот, фотографиите се раширија по Интернет.

Тој се бранел дека девојчињата украсувале за Нова Година во општината и дек тој ги бакнал за да им честита.

ВИДЕО: Се самоуби познатата водителка

Водителката на временската прогноза на Fox, Џесика Стар, се самоуби на 35. години.

Таа се наоѓала на боледување поради ласерска операција на очите, а на социјалните мрежи напишала дека не се чувствува добро.

Од телевизијата се шокирани и праќаат сочуство на семејството. Велат не им е јасно како една убава, весела и паметна жена можела да го направи тоа.

Мотивот е непознат. Таа остави две малолетни деца зад себе.

Популарно