ФОТО: Со овој Македонец Марија Шерифовиќ остана сама во хотелската соба!

Завчера, сабота, Марија Шерифовиќ го одржа својот прв концерт во Скопје.

Преполната сала  обожаватели на големата српска музичка ѕвезда, имаше можност да ужива во емотивната и моќна изведба на Марија која направи вистински концертен спектакл.

Нашиот пејач Ристе Ристески, кој победи во минатата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ имаше специјална чест да запее заедно со Марија, а во својата кариера да запише едно големо случување пред најмногу публика за него досега.

Како што е редот, пред концертот Марија беше сместена во еден од скопските хотели, а таму пак не донесе свој тим на стилисти, туку побара стручна македонска стилска помош.

Како и останатите ѕвезди, така и Марија побара шминка и фризура, но секако поразлична од сите останати. Македонскиот стилист Бобан Тодоровски, кој инаку се грижи за изгледот на повеќе македонски пејачки, манекенки, но и останати дами, беше оној на кој Марија ја потпре својата доверба за изгледот.

Таа од него побара да и направи „nude“ шминка, односно само да го дефинира нејзиното лице, без ружеви, маскара,кармин… „ Без шминка“ напиша стилситот во описот на фотографијата каде се заедно во хотелската соба.

Марија е посебна во се, па и во шминкањето, а Бобан професионално си одговори на предизвикот.

ВИДЕО: Анастасија Ражнатовиќ во прегратките на згоден бразилски манекен

Објавувајќи ја својата прва песна "Совршен пар", ќерката на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, стана нова млада надеж на музичката сцена!

Во прегратката на бразилскиот модел Педро Солц, таа за спотот сними голем број кадри низ српскиот главен град, а по премиерата на песната и спотот, со голема нестрпливост го чека судот во јавноста.

"Беше тајна, знаеја само моите најблиски и моите соработници." Кога влегов во студиото, имав трема, а потоа за прв пат ја слушнав песната"

"Фала му на Бога, веднаш ми легна", изјави Анастасија во "Премиера".

"Не сакав да изгледа на ништо претходно. Сакав да биде песна во која веднаш ќе се најдам, што веднаш ќе ме освои и тоа се случи", рече таа.

Текстот на песната е поинаку потпишан од неа, а Дарко Димитров се грижеше за музика и аранжман.

Саша Поповиќ сака да ја исфрли - Карлеуша реагира!

Саша Поповоќ веќе работи на новата сезона на Ѕвездите на Гранд, а се подготвуваат големи изненадувања. Поради новата концепција, директорот на Гранд сакал да ја отпушти Вики Манојловиќ како член на жирито, но се спротивставила нејзината ривалка Јелена Карлеуша.

Имено, Поповиќ сакал да воведе некои промени во жирито, сметајќи дека Вики е одвишна. Плановите му ги променила Карлеуша, која јасно му ставила на знаење дека без неа шоуто не би било исто.

"Саша подготвува до сега нешто не видено на нашите простори. Овој пат жирите ќе има уште позначајна улога во ова гледано натпреварувачко шоу. Тој смета дека Вики повеќе не е неопходна, со што Карлеуша, Босанац, Марија,и Бекута се сосема доволни. Меѓутоа Јелена за тоа дознала и решила да се замеша.

Имено, таа рекла дека Вики е многу инспиративна, дека сака да се конфронтира со неа, и дека нивната расправија секогаш ја дигала гледаноста, и голема грешка е таа да го напушти жирито. После овие аргументи, Поповиќ попуштил и речил Вики да продолжи и во новата сезона, освен ако самата таа не реши поинаку", рекол извор близок на медиумите.

Брена ја запали Бања Лука

Популарната пејачка Лепа Брена, настапи во Бањалука каде на фановите им приреди невиден спектакл. Облечена во комбинезон месо боја, со сјајни детали, ја покажа завидната фигура и ги доби симпатиите од публиката.

Уште еден интересен детаљ целосно воодушеви, а тоа се малечки и нежни педуви кои весело го следеа секое нејзино движење. Таа со насмевка ги нижеше хитовите, додека публиката пееше со неа на глас.

Презадоволните фанови кои меѓудругото порачаа дека задоволни со одат дома и дека им се допаднал нејзиниот стајлинг.

Популарно