Силиконски задници и гради не се веќе во мода: Ова е новиот ХИТ кај славните жени

Деведесетите години беа апсолутен хит во пластичната хирургија во зголемување на градите. Големите гради беа симбол за женственост и убавина, но последните години големите задници или задници до “под колена“, ги турнаа во втор план.

Како големите гради и задници станаа модерни, така побарувачка за пластична интервенција на тој дел на телото стануваа огромни.

Оваа година не се хит ни огромни гради, ни огромни задници, туку бокови, а се повеќе пластични хирурзи нудат операции за зголемување на бокови.

Бидејќи господарки на социјалните мрежи, најмногу сестрите Кардашијан го започнале овој тренд, настанала еуфорија за вградување на масно ткиво на боковите.

Ова лето ќе се носат високо скроени костими за капење кои се идеални за покажување на "деколтето на боковите" како што модерно сега се нарекува линија помеѓу прегибот на ногата и куковите.

Феуд Ханза, пластичен хирург специјализиран за зголемување на задници, потврдил дека има голем интерес за оваа врста на операција, а цената се движи од половина милион до 75.000 милиони денари.

Сепак, операцијата не се изведува со вметнување на силиконски имплантанти во бокивите туку со преместување на масно ткиво од подрачјето на стомакот на подрачје на боковите.

И како што на почетокот е наведено, овој тренд настанал по идеа на сестрите Кардачијан кои впрочем и што друго би можеле да понудат освен она што веќе и доволно е понудено, кое веќе заличува на бизарно, искоментирано е на социјалните мрежи.

ФОТО: Грците се вљубија во ќерката на Заев

Зоран Заев е во центарот на вниманието на медиумите во регионот, како поради договорот со Атина за новото име на Македонија, така и поради неговата преубава ќерка Александра. Па така голем број медиуми во Грција, но и во целиот регион, деновиве пишуваа и за неговата ќерка која е мошне популарна на социјалните мрежи во нашата земја, а некои од нив пренесоа и дека Александра е толку е убава и згодна што слободно може да се пријави и да ја претставува Македонија на некој натпревар за убавина.

 

A post shared by Aleksandra Zaeva (@aleksandrazaeva) on

 

A post shared by Aleksandra Zaeva (@aleksandrazaeva) on

 

A post shared by Aleksandra Zaeva (@aleksandrazaeva) on

(ВИДЕО) Нови проблеми за Меган Маркл: Нејзиниот татко за 7.500 фунти ги разоткрил сите нејзини тајни!

Членовите на нејзиното семејство никако да престанат да ја срамат Меган Маркл.Освен што нејзината полусестра малку – малку па ќе се појави со нова „плунка“ упатена кон војвотката од Сасекс, сега е откриено дека нејзиниот татко, Томас, земал пари за последното интервју во емисијата „Good Morning Britain“ (Добро утро Британијо). 

Пензионираниот мајстор за светло на филм се расприкажал за деталите од односот со својата ќерка и принцот Хари, а за тоа, според Daily Mail земал 7.500 фунти.

Томас Маркл и пред венчавката заработил 100.000 фунти договарајќи со папараците да го снимаат и да ги продадат тие фотографии, а кога била откриена неговата „игра“ се извинил и завршил во болница.

Водителот на емисијата, Пирс Морган, тврди дека парите не биле примарниот мотив на Маркл за интервјуто, туку само сакал на Британците да им ја раскаже својата страна на приказната. Наводно, добивал многу повносни понуди од америкнските телевизии, од кои некои биле и милионски, но тој сите ги одбил.

Продуцентите на емисијта за снимањето не го известиле кралското семејство бидејќи мислеле дека во тој случај Маркл нема да сака или нема да смее да гостува.

Така ниту Меган не знаела дека нејзиниот татко ќе се појави на телевизија ниту што ќе каже, а Маркл се надева дека не ја навредил или ги повредил нејзините чувства.

Така меѓу другото открил дека Хари по телефон ја побарал раката на Меган, а тој се согласил откако принцот му ветил дека никогаш нема да крене рака на неговата ќерка.Но, открил и дека Меган веќе некое време сака деца па е сигурен дека кога-тогаш ќе ги има.

Томас Маркл открил и дека никогаш не го запознал Хари, но дека тој и Меган му простиле што ги продавал фотографиите.

Популарно