(ФОТО) МАНЕКЕНКИТЕ МОЖАТ ВОДА ДА Ѝ НОСАТ: Велевска во бикини

Познатата пејачка Елена Велевска и ова лето има бројни настапи низ државава и странство, сепак таа наоѓа време и да се одмори.

Атрактивната пејачка на социјалните мрежи ја објави првата фотографија во бикини за ова лето, и со тоа го најави жешкото лето.

ФОТО: Шерифовиќ не дојде на погреб кај Шабан, но...

Од кралот на народната музика, шабан Шаулиќ се опрости и популарната пејачка Марија Шерифовиќ која што не можеше да присуствува на погребот, бидејќи се наоѓа во САД.

Таа на Инстаграм се опрости од легендарниот пејач, најпрвин објави фотографија само со црна позадина, а потоа и кратка потресна пора

Карлеуша не беше на погребот на Шабан

Јелена Карлеуша  не присуствуваше на погребот на Шабан Шаулиќ. Како што еднаш таа објаснила, не оди на погреби на пријателите, бидејќи се плаши дека тоа нема да го поднесе. Секоја загуба безмерно боли.

Имено кога почина нејзината пријателка Дона Арес, таа изјави:

Кај пријателите не одам на погреби. Таа личност веќе не е тука и не знам…Тоа е болна и стресна традиција. Јас тоа не го можам. Мислам дека не би поднела – изјавила тогаш Карлеуша.

ФОТО: По анкетата за непостоечката манекенка, Светлана Црнокрак ѝ се обрати на пејачката Сани

По анкетатата за непостоечката манекенка, на која „паднаа“ неколку јавни личности, се крена голема бура на социјалните мрежи.

Една од оние кои рекоа дека слушнале за менекнката е и фолк-пејачката Сања Сани Гроздановска, која по навредувачките коментари се огласи на Фејсбук.

„Колки биле желни луѓето за исмејување и фаќање сеир… Затоа и сме бедна држава и тонеме секој ден!!! Секое чудо за три дена! Тие што не ме познаваа, ме дознаа! Добредојдовте во шоу-бизнисот! П.с споделувајте го постот повеќепати  ве молам, пишува на својот Фејсбук пејачката.

На ова ѝ возврати и поранешната манекенка и ТВ презентерка Светлана Црнокрак.

„Во секој случај паметно изигра и ти и сите“, упати поддршка Светлана пејачка Сани, во коментар на статусот на Сани.

Популарно