Дали го препознавате политичарот од фотографијата?

Поубавата половина на српскиот познат политичар објави фотографија со него од 2000 година, а во описот напиша зборови полни со љубов.

„Лето, море, заљубен пар, неговите раце околу нејзиниот струк, дали има нешто поромантично од ова“, напиша таа.

Доколку не ги препознавте, станува збор за претседателот на Либералната-демократска партија, Чедомир Јовановиќ, а во негова прегратка е неговата сопруга Јелена.

ФОТО + ВИДЕО: Канје ја изненади сопругата со романтичен подарок за нејзиниот роденден

Најпознатата старлета на светот Ким Кардашијан синоќа го прослави својот 38 роденден. Нејзините бројни пријатели и семејство ѝ честитале по пат на Инстаграм и испраќајќи ѝ подароци, но сепак најмногу се истакна и потруди нејзиниот сопруг Канје Вест.

Канје кој е познат по својата екстраваганција во речиси сè, тоа го покажа и во купувањето подарок за својата сопруга. 

Неодамна ја почестил со милионски износ само поради тоа што одбила да соработува со еден бренд, а за роденденот се одлучи да биде романтичен.

Канје одлучил цела соба во нивната куќа да ја украси со цветни аранжмани, а тој дури и ја разбудил Ким свирејќи на пијано.

Канје својот труд го објави на Твитер и напиша: "Ким ти си прекрасна. Ќе се трудам да правам работи кои ќе покажат колку си прекрасна надворешно и внатрешно и да ти покажам колку многу те сакам тебе и нашето семејство".

Ким била воодушевена со ова изненадување и веднаш објави на Instagram Story како изгледа нејзиниот дом по повод роденденот. "Канје е најкреативната личност кога станува збор за цвеќиња за мојот роденден. Те сакам многу душо".

ФОТО: Славниот пар ги растопи Инстаграмџии со несекојдневна заедничка фотографија

Откако се смирија, манекенката Џиџи Хадид и пејачот Зејн Малик, својата врска ја држат подалеку од очите на јавноста, за разлика од првиот пат кога беа заедно.

Да потсетиме, во март оваа година, парот ја прекинал својата 2-годишна врска, но само три месеци подоцна, Џиџи на своето Инстаграм-стори потврди дека се смириле.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🌴🌴🌴

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Оттогаш ретко се појавуваат заедно во јавност, а се воздржале и од бјавување на слатки, романтични фотографии на социјалните мрежи, за разлика од пред нивниот прекин, кога непрестајно објавувале заеднички фотографии.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

flyin home to my happy place ❤️

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

И покрај нивното смирување, ниту еден од нив не објавил заедничка фотографија, сè досега.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

missing mine 😊

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

„Летам на своето среќно место“, напишала Џиџи во описот на фотографијата на која позира во прегратките на Зејн и ги растопи Инстаграмџиите. Фотографијата за само десет часа собрала пет милиони лајкови, што е доказ дека и нивните обожаватели едвај дочекале повторно да ги видат среќни и заљубени.

 

"Хетеросексуалните глумци треба да добиваат геј улоги"

Имено, Холивуд веќе подолго време е на удар на критики, бидејќи улогите на геј лица им се доделуваат на хетеросексуалните глумци.

Во јули оваа година глумицата Скарлет Јохансон се откажа од својата улога на трансродово лице во филмот "Rub and Tug" откако трансродовите глумци се побуниле поради дискриминација. 

Активистите тогаш јасно кажале дека главната улога треба да му биде доделена на трансродово лице, а трансродовите глумици сметаат дека станува збор за своевидна дискриминација.

Меѓутоа, австралиската глумица Кејт Бланшеј не се согласува со нивното мислење и со ставот по кој глумецот или глумицата можат добро да ја одиграат улогата на геј личност само доколку исклучително имале такво лично искуство.

Бланшеј глумеше лезбејка во 2015 година во филмот "Carol".

"Ќе се борам против тоа мислење, така што и понатаму ќе ги прифаќам и ќе ги играм сите улоги", рекла глумицата која моментално гостува на Римскиот филмски фестивал.

Според ставот на Холивуд посебно критичен беше и британскиот глумец Сер Иан Мекелен. Своевремено укажа на тоа дека ниту еден глумец или глумица кои отворено се декларирале како геј личности не освоиле Оскар за најдобра главна улога, за разлика од хетеросексуалните личности кои се наградени за геј улоги.

Примери за тоа се Том Хенкс за улогата "Philadelphia" и Шон Пен за улогата во филмот "Milk".

Популарно