ФОТО: Порака до парот што ме исмеваше на плажа во Грција

Фелисити Хауард е плус сајз модел и основачка на движењето „Self Love Brings Beauty“ и постојано преку медиумите и социјалните мрежи испраќа порака дека мора да бидете позитивни кон своето тело и да го сакате без разлика во која форма и големина е тоа.

Неодамна таа откри дека била исмевана од страна на еден пар на плажа за време на нејзиниот летен одмор во Грција кога носела црни танга бикини.

Таа прикачи фотографија од себе во ова издание и испрати порака до нив:

„До парот кој седеше на плажата и ме исмеваше на глас и правеше фотографии од мене додека јас и моите пријатели уживавме безгрижно во бикини на плажата - ќе стојам пред вас 15 минути и ќе ви дозволам да ги направите тие фотографии затоа што моето тело е подеднакво вредно, како и вашите. Само затоа што имате тонирани тела не значи дека сте вредни за почит. Споредбата е крадец на среќата, затоа ќе го живеам најдобро што можам животот, а вие може само да продолжите да се справувате со вашите несигурности“.

Таа потоа прикачи уште една фотографија од себе на која напиша: „Стриите се секси“ и доби низа коментари за поддршка.

Инаку, Фелисити е еден од најуспешните плус сајз модели во моментов.

 

A post shared by Felicity (@felicityhayward) on

ВИДЕО: Менсур Кадриу од Арачиново направи Ламборгини од Рено Лагуна

Целиот облик на автомобилот е променет за приближно да може да изгледа на супер-автомобилот од Италија.

„Имав голема желба. Јас имам и филмска продукција, снимаме филмови. Ваков автомобил ни беше потребен за филм кој ќе го снимаме во јануари. Се сетив на ова и отидов купив Рено Лагуна. Го исеков и почнав да работат на полека собирајќи ги деловите. И еве сега изгледа вака“, рече Менсур Кадриу.

Менсур вели дека откако ќе заврши со Ламборгинито, ќе ги направи и новите модели на Бугати и Ферари.

„Планираме. Можам да кажам дека веќе порачавме два автомобила. Планираме да направиме најнов тип на Бугати и Ферари“, истакна Менсур.

ФОТО: Овој камен е продаден за 600.000 долари

Дел од камен што на Земјата паднал од Месечината, е продаден на аукција во Бостон за сума од над 600.000 американски долари.

Купувач на лунарниот камен е виетнамски државјанин, вработен во еден комплекс пагоди во провинцијата Ха Нам, кој на аукцијата платил 612.500 долари.

Каменот се состои од шест дела кои можат да се вклопат како сложувалка.

Тој е пронајден минатата година во пустинскиот регион на африканската држава Мавританија

ЛУДИЛО: Џек Пот од 1.6 милијарди долари!!!

Во вторник џекпот на американската лотарија ќе достигне рекордни 1,6 милијарди долари, бидејќи во вчерашното извлекување ниту еден играч не освоил џекпот кој тогаш изнесуваше 1 милијарда долари.

Премијата за „мега милионс” ја создадоавчера долгите редови пред киосците и продавниците за тикети 44 американски држави, соопштија од американската лотрарија. Меѓутоа и покрај долгите редици синоќа ниту еден играч не успеа да добие џекпот па така тој нарасна на рекордни 1,6 милијарди долари.

Досадашниот рекорд по најголем поединечна добивка е на Мејвис Ванчиќ, 53-годишната мајка од Масачусетс, која во август 2017 година во лотаријата „Пауелбол” добила џекпот од 758,7 милиони долари.

Во јануари 2016 година, џекпотот „Пауелбола” достигна 1,58 милијарди долари, но мораше да биде поделен на три дела бидејќи тројца играчи го освоија.

„Мега милионс” настана во 2002 година и неколку пати е модифициран за да се намали веројатноста за освојување на џекпотот, што овозможува тој да расте по неколку стотици милиони долари.

Популарно