ФОТО + ВИДЕО: За памучни пижами – Спенџарска, за долна облека од тантела и свила – Лила

Веќе пишувавме дека ТВ водителката на Канал 5, Јелена Спенџарскаоднеодамна стана заштитно лице на еден познат македонски бренд за пижами, ноќници, долна облека, костими за капење, хулахопки… наследувајќи ја пејачката Викторија Лоба која претходно беше нивниот „бренд амбасадор“.

Соработката на водителката и брендот започна со фотосесијата на водителката во пижами, која ја правеше познатиот уметнички фотограф и видеорежисер Дарио Јанковиќ.

Арно ама последните секси фотографии и куси видеа што се појавија викендов на социјалните мрежи открија нешто друго.

Имено, ако претходно Лоба  на брендот му беше „девојка за се’“, односно лице за комплетниот асортиман, овој пат тие решија да си ги разграничат работите. По кој критериум – тие најдобро си знаат, па така Спенџарска (о)стана да биде лицето за рекламирање пижами, а долната облека заврши кај Лила Стојановска. Или поточно, таа заврши облечена во нивната долна облека, на новата фотосесија со стариот фото и видеомајстор.

Неколку жешки фотографии и едно-две куси видеа, во кои Лила облечена во еден-две  секси комплетчиња долна облека на брендот, само ја подгреваат и онака жешката атмосфера и тоа тоа по два основа…

Како прво, сите едвај чекаат да го видат комплетниот фото и видео серијал во кој Лила со својот секси изглед ги буди сите сетила ставајќи ја возбудата на максимум…

…А како второ, веројатно газдите и менаџментот на брендот дефинитивнмо одлучиле да ги раздвојат работите: Кој(а) е за во секси боди, килоти и тантела, а кој(а) од двете ТВ дами за во пижами! Се разбира, со сиот должен респект кон обете!

Клиентите веројатно со нетрпение ќе чекаат да дознаат, која од нив ќе ги облече чорапите и хулахопките, а која костимите за капење на брендот?  Или за нив ќе има трета, четврта… позната македонска дама од јавниот и естрадниот живот?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SO LILA SARA FASHION

A post shared by Dario Jankovic (@dariojankovic) on

ВИДЕО: Српската пејачка се соблече гола

Ќерката на познатиот пејач Нино Решиќ, пејачката Сандра Решиќ направи огромно изненадување за фановите кога потполно гола се појави и гордо ги покажа атрибутите.

Она што е интересно кај Сандра е тоа што овој пат отишла чекор напред па во поеидини делови, во својот нов видео запис се појавува целосно гола.

Пејачката се труди да им парира на светските ѕвезди, па од неа понатаму може се и сешто да се очекува.

-Во наредниот период може да очекувате целосно поинаква Сандра од онаа што ја навикнавте - најави пејачката.

ФОТО: Најзгодната Србинка скијаше во бикини

Фитнес инструкторката Диана Мориќ која со своите снимки за вежбање ги мотивира жените во Србија да вежбаат, одлучи да одговори на најхрабриот предизвик кој оваа зима имавме можност да го видиме на социјалните мрежи. После Кендал и Кајли Џенер, Диана позираше во бикини на снег, а фотографиите се „опасно“ секси.

-Што мислите, дали ми беше ладно или не? - праша Диана во опис на фотографијата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lepotice moje DANAS JE MOJ RODJENDAN 🎂 🎁 🍰 Danas punim 31 godinu 😁 11 315 dana je iza mene 😂 Zvuci mnogo a mogu vam reci da je proletelo... Nisam ni sanjala da cu imati takvu podrsku od svih vas divnih devojaka/zena ,a i momaka💪 Eto i ne poznajemo se ali redovno jedni drugima cestitamo rodjendane i praznike i HVALA VAM na svim divnim recima koje mi svakodnevno uputite ❤️ Volim sve vas i jos jednom Vam hvala sto ste uz mene! Eto da mogu sve bih vas posluzila kolacima i tortom ❤️(u pitanju su zdravi kolaci i torte iz @vege.kuhinjica mozete ih jesti koliko god zelite ,a necete se ugojiti😂) ❤️❤️❤️❤️ Hvala u napred na cestitkama 🎂 #diannafitness

A post shared by DIANA MORIC (@diannafitness) on

ФОТО: Ана е најубавиот пилот на светот

Младата Парагвајка Ана Паула Кеспедес веројатно е најубавиот пилот на светот. И не станува збор за субјективен став, туку таа тоа и го докажала - прогласена е за мис во својата земја, минатата година.

Ана има само 21 годин, а доаѓа од Асунсион.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Girls just wanna have sun ☀️ Baywatch mood 🤪 #beach #swimsuit #sand

A post shared by Ana Paula Cespedes (@anapaulacespedes) on

Со години се натпреварува на разни избори за мис, а кинатата година е наградена со ласкавата титула.

Иако ги остварила своите соништа кога станува збор за модата, Ана сепак имала уште еден сон - да лета. И тој ѝ се исполнил.

Станала пилот, како својот татко, од кој ја наследила љубовта кон висините.

Популарно