Видео: Украинките „пливаат“ кај ќе стигнат

Изминативе месеци студен бран ја зафати Америка, меѓутоа постојат и земји и каде екстремниот студ и малку не е страшен и необичен.

Додека многумина се облекуваат во повеќе слоеви облека, овие две русинки покажаа дека нив студот ништо не им може.

Тие се соблекле во бикини и одлучиле да се искапат во ледениот поток.

Фолк пејачката „пушти“ срце

Лепа Брена и Боба одлучиле да купат луксузна јахта вредна 890 000 евра. Флок дивата и поранешнит тенисер одлучиле да го продадат бротчето кое го имаат (кое чинело скромни 100 000 евра) и да се подноват со луксузно пловило "azimut s86".

Славниот пар се „Љубители  на крстарењата, па не зачудува оваа нивна одлука. Јахтата ќе биде нова и многу поголема и полуксузна од онаа што ја имаат. Една кабина веќе наменија и за внукот Александар“, открил извор близок до Живојиновиќи.

Најдобрите Твитер реакции за апсењето на јанева

Денешното апсење на Катица Јанева е во центарот на вниманието на јавноста и медиумите.

Секако и твитер заедницата имаше што да каже на темава. Издвојуваме неколку твитови:

Популарно