(ВИДЕО 18+) Снимката го покажува ужасот по експлозијата на автомобил-бомба ви близина на турската граница

Објавено на 07 јануари 2017, 21:52

СПОДЕЛИ:


Според последните податоци, во нападот загинале најмалку 60 лица, а други 50 се повредени.
Очевидци ги снимија првите секунди по нападот со автомобил бомба во контролираниот од бунтовницте градот Азаз во Северна Сирија. Нападот се случи во близина на штабот на опозициската група “Ахрар аш фстаци” и градскиот пазар.
Според последните податоци, во нападот загинале најмалку 60 лица, а други 50 се повредени. Меѓу повредените има и деца, пријавени ren.tv.

На кадрите се гледаат настраданите во експлозијата коипанично бегаат од местото. Еден од повредените ја фрла неговата облека која гори.

Во моментот на местото работат војници и вработени од сириските служби.

СПОДЕЛИ: