(ВИДЕО) Ја фати сопругата во кревет со друг, неговата реакција е хит на интернет

Маж од Алабама се вратил дома од работа и ја начекал својата сопруга во кревет со друг маж и тотално полуде!

Мажот го нападна љубовникот, кој беспомошно се обидуваше да се извлече и да избега. Откако успеа да се измиголи од креветот, мажот повторно го собори и продолжи да го удира. „Тепачката“ изгледа смешно бидејќи и двајцата не се некој тепачи па повеќе се тркалаат по собата и не успеваат да си нанесат значителни повреди.

Според коментарите кои се слушаат може да се забележи дека двајцата се познаваат.

Интернет љубовна бајка: Кога ти е судено!

Ема Перијер (35) поминала многу време на работа и често не излегувала па немала каде да запознае луѓе. На крајот од 2015 година се придружила на страната „Зооск“. набрзо откако го отворила налогот пронашла интересен маж кој покрај тоа и бил многу згоден. Висок, црн и убав, по име Роналдо, набрзо тој и се јавил и станал нејзина главна преокупација. 

На почетокот не пронашле заеднички јазик, но подоцна се зближиле. На Роналдо му се допаѓала Еми, повремено и праќал фотографии и така го одржувале односот., но по година дена допишување, жената која работи во ресторанот во Лондон, станала сомнителна. 

Се обидувала да договори состанок и да го запознае својот „ Ромео“, но тој секоја средба вешто ја одбегнувал. Како што тоа се случувало повеќе пати, со помош на приватен детектив  одлучила да го истражи своето „ момче“. Се воспоставило дека Роналдо е Ален Стенели - 55-годишен работник.

Ема била бесна бидејќи толку време ја лажел, а кога го прашала зошти тоа го направил, одговорил дека му било „досадно и дека е осамен“. 

- Беше моничаво. Одеднаш тоа повеќе не беше симпатичното момче од сликите, туку некој потполно друг тип кој ми откри мрачна тајна, рекла Ема

Меѓутоа, таа не сакала да се откаже, одлулила да го пронајде момчето од фотографиите кој Ален и ги праќал и не ни насетувала дека ќе успее во тоа. 

Беше тоа лице на 35-годишнен модел од Турција Адам Гузел и тоа до некаде и ја олеснала потрагата. Во септември Ема му испратила проака во која напишала што и се случило и како стариот маж ги користил неговите фотографии. 

- Се тресев додека му ја пишував пораката. Не можев да бидам сигурна  дали е тој човекот од фотографиите, ниту бев сигурна дека тоа е добра идеја да му се јавам и да го известам за кражбата на идентитетот, раскажала девојката. 

Нивната комуникација не престанала, Адам и пишувал за своите деловни планови, и Ема проверувала дали се работи за реалниот човек. 

Кога нивниот однос станал се посериозен, сепак во морала да се увери. По три месеци допшување преминале на видеоповици, а неодамна Адам се преселил во Лондон па ја посетил Ема. Сепак на Ема и било страв кога тој доаѓал во Лондо и како нивната средба би изгледала. 

- Кога слета, јас го чекав на аеродромот. Тој веднаш се насмеа, а јас му скокнав во прегратка и заплакав, додала Ема.

Таа се надева дека нејзиниот пример ќе послужи на останатите да бидат вниамтелни при запзнавањето на Интернет, иако енјзиниот случај не бил бајка, но за сега има среќен крај. Парот живее во преградието на Лондон, Адам работи како модел, а Ема и понатаму во ресторанот. 

Што велат религиите за сексот?

Кога станува збор за сексот, религиите имаат цела низа правила за тоа, што, како и кога смеат.  Додека паганските религии го поттикнуваат сексот и мастурбацијата, еднобожните религии, кои денес се најраспоространети, кон сексот главно имаат критички став. Во исламот е строго забрането секс за време на Рамазан, а во јудеизмот за време на празникот Јом Кипур.

Ислам

Девици 72 за секој муслиман во рајот

Исламските фундаменталисти веруваат дека во рајот ги чека неверојатно богатство, голем број слуги и дури 72 сопруги, девици.

Како што наводно пророкот Мухамед напиша на мачениците кои ќе загинат за Алах ќе бидат им бидат простени сите гревови и тие ќе бидат наградени со „80.000 слуги, 72 жени и многу бисери, аквамарини и рубини“.

Краткотрајни бракови се склопуваат само поради секс

Во Иран вонбрачниот секс е забранет со закон. Сепак, во исламските закони постојат дупки, а во случајот кај шиитите тоа е постојано „Сигех“ или „брак за забава“. Се што  е потребно за остварување на таквите заедници е документ кој налага временски период во кој двоката ќе остане заедно. „Сигех“ така може да трае од пет минути па до сто години колку што партнерите ќе се договорат и често никаде не е официјално забележан.

Неверството е грев повеќе од убиство

Во исламот неверството или какво било  конзумирање на секс надвор од институцијата брак се смета најголем грев и срам, што наводно ги отвора вратите на сите други гревови.

Јудеизам

Жената не смее да има контакт со сопругот додека има месечен циклус

Ортодоксните Евреи кои се во брак не смеат да имаат секс со својата сопруга доколу таа има месечен циклус, но и не само тоа, тие тогаш не смеат да имаат никаков контакт. Жената тогаш мора да биде строго одвоена од сопругот.

Забрането е користење на сексот како оружје

Овој закон дури е и позитивен. Строго е забрането во јудизмот сексот да се користи како оружје. Забрането му е на партнерот од одмазда или нешто друго да не води љубов со партнерот или да го практикува  поради некои скриени намери.

Христијанство

Во христијанството сексот надвор од брак е сторого забранет, а ни во бракот не се дозволува баш секогаш. Единствена цел на сексот, според традиционалните христијанското разбирање, би требало да биде зачнување на бебе. Во склоп со тоа, црквата е против користење котрацептивни срества.

Мастурбација е  во коренот на многу гревови

Католичката црква строго забранува мастурбација, сметајќи дека таа се наоѓа во коренот на многу смртни гревови. Таа смета дека мастурбацијата ја храни алчноста, гордоста и страста и дека самата е често резултат на мрзеливоста. 

Дали може ли да се забремени за време на менструација?

Не постои период во месецот кога може во потполност да бидете сигурни дека е време за незаштитен секс. Пред да почнеме да ги објаснуваме причините заради кои може да се забремени за време на менструација, корисно е да се знае како воопшто  доаѓа до бременост. Кога женското тело ќе доживее овулација, сперматозоидите може да ја оплодат јајце клетката, што ќе резултира со бременост. Ѕидот на материцата се здебелува и е подготвен да ја вгнезди оплодената јајце клетка. Доколку не дојде до оплодување, нивото на естроген и прогестерон се намалува, а задебележниот ѕид на материцата се лупи, при што  доаѓа до менструално крварење.

Шансите да забремените за време на менструација се помали отколку во другиот период од циклусот, но сеедно, тоа е можно. Еве зошто:

Вашата менструација не е секогаш иста: жените имаат многу различни менструални циклуси и многу од нив имаат крварење меѓу циклусот.  Стресот, болестите и други состојби може да предизвикаат крварењето да изостане, или да крварите, а тоа да не биде менструален циклус, па е многу тешко да ги пресметате плодните и неплодните денови.

Овулацијата не може точно да се определи: жените овулираат 12-16 денови пред менструација, но тоа може да се случи и порано и подоцна.  Освен тоа жените на кои менструацијата потполно им изостанува заради доење, менопауза, некоја болест, или заради пиење на некои лекови, може да имаат потполно непредвидлива овулација.

Сперматозоидите живеат подолго: Истражувањата покажаа дека сперматозоидите во телото може да преживеат  и до 7 дена, иако просечниот век им е 3-4 дена. Бременоста може да се случи за време на менструација, заради тоа што сперматозоидите може да останат во телото неколку денови, а Вам да Ви се случи да овулирате набрзо по менструацијата.

Ако сакате да се заштитите од несакана бременост, паметно е да користите некој вид контрацепција секогаш кога имате полови односи.

Популарно