ФОТО: Беквалац ја пецна секси колешката

Пејачката Ана Кокиќ неодамна се разведе од својот сопруг и моментално ужива во својата слобода, а објави провокативна фотографија на која доби коментар од Беквалац, која претрпе хорор со поранешниот сопруг еден месец пред породувањето.

„Вака изгледа жена по развод! Извини, ама морав“ напиша Беквалац под фотографијата на Кокиќ.

Миа Калифа конечно прозборе и им откри на своите фанови голема тајна

Работите излегоа од контрола, бев многу позната и тогаш ИСИС започна да ми се заканува, вака ја започнува приказната Миа Калифа, на прашањето зошто се откажала од својата професија.

Либанско-американската глумица за филмови за „големи“, Миа Калифа (26) беше во светот на оваа индустрија само 3 месеци.

Калифа која е воспитана со католичка вера, во еден филм на себе носела хиџаб, што всушност за неа значело и крај на својата кариера.

Поради тој потег, таа добила низа закани од Исламската држава во Ирак и Сирија (ИСИС), по што веднаш одлучила да ја прекине кариерата.

-Поради вас ќе го загубам животот, тоа беше мојата прва реакција кога ми дадоа хиџаб,- открива глумицата, која тогаш имала само 21 година, но не можела да го одбие продуцентот.

Но, освен заканите, Калифа открива дека добивала притисок од сите страни на Блискиот Исток, а најзините родители се одрекле од неа. Во меѓувреме ИСИС објавија фотографија „средена“ на фотошоп, на која таа е обезглавена и и порачаа да гори во пеколот.

-Не смеете да покажете слабост. Тоа е она што го сакаат. Навистина се трудам тоа да не допре до мене, па ќе ви признаам, по некој период ќе ви стане сеедно. После тој филм станав многу позната, но сфатив дека е време да излезам од оваа индустрија,- се сеќава Калифа.

Тврди дека никогаш не сакала да се занимава со филмови за возрасни, односно таа работа и била „издуван вентил“.

-Сакав малку да се опуштам и да станам бунтовник,- вели Калифа која пред три години престана да снима филмови. Таа на 10 години се преселила со своите родители од Бејрут во Америка, а подоцна отишла да живее во Мајами.

Калифа моментално води сопствена емисија во живо, а исто така е посветена и на готвењето.

ВИДЕО: Квалитетно пукање коски на жешка плавуша во танга

Доктор Џејсон Јиарс е експерт за киропрактика. Тоа е алтернативен медицински третман за третирање и лечење на мускулно-скелетни проблеми, болки и пореметувања кој на големо се практикува во светот.

Џејсон е вистински експерт за оваа техника, а тоа го покажа со третманот на жешката плавуша која му појде на терапија стегната во хеланки и танга под нив.

ФОТО: Преслава од „Преспав“ ја смени бојата на коса, новиот изглед ќе ви го помати умот

Бугарската актерката Јана Маринова, сите ја паметат како сексапилната газдарица Преслава на пансионот „Преспав“ од последната сезона на истоимената хумористична серија.

Откако македонската јавност добро ја запамети актерката таа често споделува фотографии на својот Инстаграм профил каде ја следат многумина следбеници.

Овој пат актерката сподели фотографија на која ги изненади фановите променувајќи ја својата боја на коса. Таа стана русокоса, па по нејзините реакции најверојатно многу повеќе и се допаѓа оваа боја на коса.

Погледнете ја: 

Популарно