(Видео) Пијанистката потврди дека не е позитивна на Ковид 19

Американската пијанистка Лола Астанова излезе на социјалните мрежи и уште еднаш потврди дека е негативна на COVID-19.

Да потсетиме, Лола настапи во Белград и Задар за време на тенискиот турнир „Адрија Тур“ во организација на Новак okоковиќ, по што таа објави дека се повлекува во самоизолација.

Иако не е позитивна на Ковид- 19 таа сепак се одлучи за самоизолација, а сега одлучи да покаже како го минува времето додека е дома и во изолација.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hey Instafam! I took a few days off to relax at home. Thank you for all the messages of concern, and let me say once again that I do not have corona virus and I am doing fine! Adria tour was a charitable event, conceived with the best of intentions and in accordance with all the regulations. The sad truth is that the virus is still here, will probably not go anywhere in the near future and that is not anybody’s fault. There are many events starting to take place around the world and all of them will have a certain element of risk, but unless we just stay home for the rest of our lives, this is the new reality that we are just going to have to manage. I think people should focus less on blaming and more on supporting each other 🙏🏼 We are all in this together and must find the way to move forward. Take good care of yourselves and your loved ones❣️ • 🔈 - 🎶 Chopin Nocturne Op. 9 No. 2 • • • #pianist #piano #ladyinred #chopin #musician #songs

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

(Видео) Репотерка известуваше во живо кога еден од натпреварувачите ја зграпчи за задникот

Факт е дека работата на репортер не е лесна и оваа новинарка сигурно немаше идеја што може да и се случи во обична трка од која известуваше.

Имено, за време на преносот во живо, токму во моментот кога таа зборуваше за моменталната состојба на трката, маж  кој трчаше во трката, помина и ја фати за задникот. Нејзината реакција е непроценлива.

Таа продолжи да известува како ништо да не се случило иако во тоа време беше затечена од целата ситуација. На видеото што следува, погледнете како изгледало, но и проценете ја нејзината реакција.

(Фото) Сораја ги покажа силиконите и ги распамети фановите

Сораја Вучелиќ неодамна отпатува во Јахорина со својата пријателка Ана Кораќ, од каде редовно поставува разголени фотографии, но и оние каде што ги покажуваат силиконите во маици со длабоко деколте.

Сепак, по неколку слики заедно, Сораја позираше сама покрај огништето, а нејзините огромни гради за малку ќе испаднеа од тесната блуза. Старлетата собрала голем број лајкови, но и комплименти.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sara 🧿 (@sorajavucelic)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sara 🧿 (@sorajavucelic)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sara 🧿 (@sorajavucelic)

(Фото) Со златен ланец на колковите Кајли ги излуде фановите

Популарната старлета и најмладата милијардерка во светот, Кајли Џенер, повторно ги „запали“ социјалните мрежи.

Само една „обична“ фотографија беше доволна да ги „разбуди“ обожавателите, па повеќе од 12 милиони фанови ја лајкуваа истата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

Кајли позира покрај базенот и се потпира на ѕидот во мало бикини, а мал златен ланец околу нејзините колкови привлекува внимание кон нејзините волшебни облини и примамува машки воздишки.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

Популарно