ФОТО: Како изгледа Дарко кој пред 23 години ја испеа „Сакам кола убава“

Не постои човек кој не ја знае безвременската детска песничка „Сакам кола убава“, која пред 23 години на Златно славејче ја отпеа Дарко Давитковски.
 


А, истиот тој Дарко пред неколку дена рокерскиот стил го замени со одело и „рипна во тавче“, со Ирина, жената на неговиот живот.

Еве како денес изгледа Дарко:
 

Секој ден пие сперма, го зголемила IQ до 220 и сега е член на МЕНСА

Дваесетишестгодишната Алиша Френклин станала член на „Менса„ откако освоила 154 поени на тестот.

Долго време барала алтернатива , за тоа како да зголеми нивото на интелигенција, па изгледа дека пред три недели тоа и успеало.

Нејзината интелигенција ( IQ ) се зголемила за 65 за само 13 месеци и тоа само поради едно нешто. Таа вели дека секојдневно пиела свежа семена течност. Тестот покажал дека нејзината интелигенција значајно се зголемила.

Нејзините резултати од тестот со 220 поени ги надминало Стивен Хокингс, Ајнштајн  и Да Винчи.

via GIPHY

Семената течност содржи повеќе од 200 протеини и неколку корисни витамини и минерали, вклучувајќи и витамин Ц, калциум, хлор, лимонска киселина, фруктоза,млечни киселини,магнезиум, азот, фосфор, калиум, натриум, витамин б12 и цинк.

Исто така содржи кортизол, пролактин, мелатонин, и серотонин.

Овој состав ве прави отпорни на стрес и ви го подобрува расположението.

Во кафанче на ракија за 6 и шопска за 25 денари во една од најпознатите летни бавчи во Скопје

Спас од летните горештини скопјани пред земјотресот барале во летните бавчи на тогашните кафеани. Најчесто таму се одело фамилијарно, постарите пиеле пиво или шприцер, за децата имало лимонада, а најмалку еднаш месечно се јаделе вкусни ќебапчиња.

Една од најпознатите и најпосетените летни бавчи во Скопје била „Кермес“ во Градскиот парк, која била на три нивоа, но сепак во „шпицовите“ се поставувале и маси во тревата. Таму секогаш имало жива музика, а и скарата била многу вкусна.

Често налето се одело во „Кермес“, барајќи освежување, добра музика и вкусна скара. За ќебапчињата што се служеле се одело и со часови порано за да се фати место.

Погледнете го менито на една од најпознатите кафеани во Скопје од 1980 година.

Обожавател од Ријана бараше љубовен совет во приватна порака, таа му прати најдобар одговор

Еден обожавател на поп принцезата Ријана испратил приватна порака до омилената пејачка барајќи љубовен совет. Поп ѕвездата му одговорила на прилично оригинален начин, а сето тоа како приказна стана интернет хит.

„Еј, Ријана. Како го преболе скршеното срце? Се борам…“, напишал дечкото.

„Само верувај дека скршеното срце е дар сам по себе. Плачи ако мораш, но нема да трае вечно! Повторно ќе пронајдеш љубов и ќе ти биде уште поубаво! Во меѓувреме уживај во сето тоа што ТИ си“, му пишала Ријана.

Ова не е прв пат Ријана да сподели лични совети со обожавател кој има приватни проблеми. Во една прилика во приватна порака го советувала некој фан јавно да изјави дека е хомосексуалец, пренесува BuzzFeed.

„Драги, во ред е да си исплашен, но најважно е да бидеш тоа што си. Всушност, немаш избор бидејќи не станува збор за одлука која можеш да ја донесеш. Тоа си што си и колку и да се чини тешко, најдобра работа е слободата и мирот во себе. Твоето семејство можеби нема да те разбере, но за среќа живееш во генерација која ќе има разбирање. А да не спомнувам дека оваа наша заедница секогаш ќе те поддржува“, му одговори Ријана, мислејќи на својата војска фанови.

 

" I can't go home yet, cuz enough people ain't seen my outfit "

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Популарно