Кога дознал дека има уште 3 месеци живот, направил нешто за кое макумина знаат

Маринко Маџѓаљ роден на 21. август 1978 година во Белград, а поголемиот дел од дестството го поминал во Котор каде и израснал. Маџѓаљ дипломирал во 2000 година на Факултетот за Драмски уметности. Остварил бројни улоги во престави, филмови, а подеднакво беше успешен и како пејач и водител. 

Во 2005 година на Маринко му беше дијагностициран  рак на панкреасот, а болеста долго ја криел од своите најблиски, чекајќи добар момент за да им ја соопшти лошата вест. Набрзо следела и првата операција, а иако во еден момент на јавноста и делуваше како состојбата да се подобрува, вистината била поинаква. 

Лекарите му соопштиле дека му останале уште три месеци живот, а тој ги искористил до последен момент. Смнимил серија во Црна Гора, одел на хемотерапија и 20 дена пред смртта се прекрстил во манастирот Острог, иако поради слабоста тој чин едвај го издржал.

Големо вниамние на јавноста привлече и неговата љубов со колешката Дубравка Мијатовиќ. Парот се запознал во средината на јули  на коктел по повод снимањето на фиклмот „Na lepom plavom Dunavu“. Романсата на почетокот ја криеле, но љубовта била се посилна, по година ипол врска Маринко ја запроси дубравка, а судбоноснот „Да“ го изговориле на тајната венчавка на 19. ноември 2009 година, па ја добија ќерката Сара. 

Смртта на актерот длабоко ги потресе неговите колеги кои и понатаму не можат да се помират со големата загуба.  

ВИДЕО(18+): Ужасни грешки при снимање на порно филмови

При снимањето на секој филм, нормално е актерите да направат по некоја грешка, па така [email protected] решија да ги почастат своите фанови, правејќи компилација од грешки при снимање на нивните филмови.

Сигурни сме дека ќе сакате да знаете како изгледа додека се снимаат филмови за возрасни.

Се гледа дева воопшто не е лесно.  [🙂]  Во продолжение погледнете го видеото.

(ФОТО) Каде се и како изгледаат Марија и Боба од „Жикина династија“?

Речиси да не постои личност која израснала во некоја од земјите на поранешна Југославија, а не ги гледала филмовите за младата двојка која се бори за својата љубов покрај сите препреки во „Луди години“.

Ви се допаѓа филмот или не, едно е сигурно, сигурно сте ги запаметиле Марија и Боба, незаборавните ликови од југословенската кинематографија.

Улогата на Марија ја играше Раилда кадриќ, која неочекувано ја добива улогата.

Младата актерка тогаш се откажала од многу успеси во кариерата, па во 90-тите се сели во Лондон, каде извесно време работи како водител на Гласот на Америка, денес изгледа вака:

Владимир Петровиќ, актерот кој го играше Боба, е роден Белграѓанин и денес живее во српската престолнина.

Има две деца и се занимава со маркетинг, а во една прилика изјави дека баш поради филот „Луди години“ не успеал во актерството.

Тој денес е толку сменет што главно луѓето не го препознаваат, се додека не му го слушнат гласот.

Бившиот сопруг на Анџелина Џоли: „Се разведовме само поради оваа причина“

Били Боб Торнтон, бившиот сопруг на Анџелина Џоли, изјави дека времето поминато во брак со Анџелина Џоли му било прекрасен период од животот.

„Таа уште е моја пријателка, прекрасна личност која има направено многу добри работи“, изјави актерот во врска со славната актерка и режисерка Анџелина Џоли, со кој беше во брак од 2000 до 2003 година.

Тој додаде дека се восхитува на нејзините филмови, а за списанието People 62-годишниот Торнтон одлучи да открие детали од нивниот турбулентен брак кој редовно го привлекуваше вниманието на медиумите. Најпознат детал од нивниот брак беа приврзоците со нивна крв кои тие ги носеа околу своите вратови, за кои Торнтон објаснува дека таквата идеја им дошла спонтано и дека целата приказна не била толку бомбастична колку што ја напумпале медиумите.

„Го прикажуваа тоа како околу вратовите да носиме канти со нашата крв“, изјави тој.

Били ја откри и, како што рече, единствената причина поради која пропаднал нивниот брак: „Имавме различни животни стилови, таа беше спремна за слава и јавни појавувања, а јас со мојата извесна агорафобичност, си го сакав својот затворен свет без луѓе. Тоа е единствената причина поради која не останавме заедно“, објасни тој.

Популарно