Едниствениот маж кој бил со Цеца по Аркан, ја откри вистината за раскинувањето!

Моделот и манекен Владимир Цветковиќ беше единствено момче кое пејачката Светлата Цеца Ражнатовиќ во претстави на јавноста.

Пејачката и манекенот се забавуваа шест месеци, после што е завршена една од најсериозните врски на Цеца после смртта на нејзиниот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан.

-Се разделивме поради непомирливите разлики во карактерот, но со договор и без грди зборови-изјави тогаш Цеца.

Години подоцна Владимир и самиот кажа зошто се разделиле.

-Додека таа страст беше тука, се тоа беше…После тоа значи…Така исто и ова…Ние сме два различни света. Додека нешто постоеше, ние бевме заедно. Кога не, ние не бевме и тоа е тоа-рекол Цветковиќ и само ја збуни јавноста.

На никого веќе ништо не му беше јасно што всушност кажа Владимир.

ФОТО: Водителот Жанко „З’ш“ Голабоски бара девојка… „по хроно“!

Охридскиот радио и ТВ водител Жанко „З’ш“ Голабоски важи за голем љубител на природата, ама и за голем шегаџија. Познат по неговите „З’ш“ авантури на возење велосипед, пешачење, планинарење… на себесвојствен начин ја развива еко културата во Македонија и е еден од ретките кај нас што го прави тоа:  ужива во природата, а при тоа  ја пази, чува и негува.

Патем, не ја пропушта можноста некоја од своите шеги да не ги интегрира и кога е во акција, на пат, на терен во некоја од своите еко авантури.

Арно ама, спортскиот живот бара и специфична, здрава исхрана. Па како што на Жанко му летаат „пеперутки во стомак“ кога е на некоја од своите авантури во природа, така му влезе и чивијата дека треба  да го промени и својот начин на исхрана.

А пустото, сам ниту се јаде, ниту се пие, па затоа Жанко наш, решил да си најде друштво. И тоа не било какво, туку женско. Девојка „за озбилно“… За дружба при јадење… За оброци во двојка!

Девојка за кркање во двојка – ДА, ама не било каква. Жанко бара „девојка по хроно“!  Па на социјалните мрежи пуштил оглас. И сега понудите ги чека во инбокс.

Во меѓувреме веќе има две пријави: Едната е ќерка на касапот од  „Даљан“…

…А другата е моторџика… на оној, мајсторон за ауспуси од „Рача“!

Засега изборот е тесен, ама има време… Конкурсот е отворен.  Останатите пријави се очекуваат до Нова година во инбокс. Дотогаш, охридскиот радио и ТВ шегаџија ќе мора да се храни – соло! И тоа како ќе му дојде! З’ш таке морат! Епа, наздравје!

ФОТО: Стефан од „Некст Тајм“ ги покажа своите неоткриени квалитети, а се пофали и со уште еден успех за гордост

За браќата близнаци од „Некст Тајм“ е добро познато дека кога е во прашање музиката и кариерата, трпеливо и внимателно избираат што ќе и понудат на публиката, а ваквата девиза им се покажа како успешна.

Кога пак приватноста е во прашање, за Мартин е познато дека го обожава фотографирањето, а пак Стефан освен што е вљубеник во моторите, сега откри дека има квалитети и за готвење во кујна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vintage soul!!! #caferacerxxx #caferacer #bratstyle #caferacers #motorcycle #oldtimer #hondacb #hondacb650 #hondacb750 #honda

A post shared by Stefan (@stefan_filipovski) on

Дека ужива во одлично приготвените рецепти по сопствен вкус, покажа со една од последните фотографии на која го откри своето кулинарско дело, односно мајсторски подготвениот говетски стек, сервиран како од ресторан.

Дамите кои готват, па и оние што не така добро се снаоѓаат во кујна, сигурни сме дека би се воодушевиле, но најмногу неговата сакана која очигледно е среќничка што има ваков шеф крај себе.

Браќата не се од оние познати личности кои преферираат активно окупирање на социјалните мрежи и знаат да се пофалат само кога има нешто големо, како во случајот.

Имено, тие на официјалната страница на „Некст тајм“ објавија дека нивната преработка за песната „Слушам кај шумат шумите“ на интернет каналот Јутјуб достигнала 4 милиони прегледи и поради ваквиот успех се заблагодарија на сите оние што им помогнаа во остварување на соништата.

Во продолжение уживаjте во празникот за уши и очи со кој браќата со право се гордеат:

ФОТО: Водителката на „Бекстејџ“ направи драстична промена

Неодамна на ТВ екраните се врати и естрадниот магазин „Бекстејџ“  во кое од прилозите може да дознаете интересни новитети за личностите од јавниот свет.

Миа Костова пред ТВ екраните секогаш изгледа средена и подготвена кога камерата треба да е „он“.

Таа редовно го негува својот изглед, а русата коса е нејзин заштитен знак.

Меѓутоа, овој пат ги изненади своите следбеници кога на „Инстаграм“ објави фотографија на која водителката не е повеќе русокоса, туку има црна коса.

Сепак, станува збор за перика за  рекалмирање на еден бренд на која самата водителка е заштитно лице.

Некои од фановите и коментираа дека подобро и стои русата коса, некои истакнаа дека  и вака изгледа убаво.

Како ви се допаѓа Миа со црна коса?

Популарно