Не ни помислувала за кого се омажила: 6 месеци по венчавката ја дознала болната вистина!

Се омажив пред само 6 месеци и мислев дека ова ќе бидат насрењќните денови од бракот, а случајно открив дека всушност поим немам за кого сум се омажила!

Имам само 29 години и бев уверена дека сум среќно омажена. За сопругот се омажив по две години врска, а потоа дознав дека има друга жена и син. Инаку, и двајцата сме од Индија но живееме во Велика Британија. Се дознав кога случајно налетав на меил наменет за него и тоа од другата жена, упатен на „ Господин и госпоѓа“.

Веднаш му кажав што сум пронашла и почна да плаче.Ми делуваше очано и ми призна дека имал договорен брак во Индија, но ме уверуваше дека жената не ја сака.

Се заљубил, ми кажа, во мене, и сфатил дека сака да биде во брак со мене. Се венчавме пред шест месеци и тоа на брзање, само граѓанско венчање, поради што моите родители беа очајни.

Мојот сопруг кажа дека нема да и каже на својата жена за мене, а јас незнам што да мислам за тоа, знам само дека не сакам да бидам негова мрачна тајна, така гласи прашањето на збунетата читателка, а еве како гласи и одговорот на психологот и колумнист, Дидри:

- Тоа не е брак туку почеток на пеколот. Вашиот сопруг можеби навистина не ја сака својата прва жена, но и тешко дека од неа ќе се разведе и тешко дека ситуацијата некогаш ќе биде јасна. Понатаму, а ко решите да останете со него, ќе живеете во бигамија.“

97% од луѓето заболени од рак, ги имале овие проблеми со забите

Постои една заедничка стоматолошка процедура што речиси секој стоматолог ќе ви каже дека е сосема безбедна и покрај фактот што научниците предупредуваат од неговите опасности.

Секој ден во САД, 41.000 од овие стоматолошки процедури се изведуваат на пациенти кои веруваат дека добиле безбедно и трајно решение за нивните проблеми.

Која е оваа стоматолошка процедура? Коренскиот канал. Повеќе од 25 милиони коренски канали се поправаат секоја година во оваа земја.

Поправените коренски канали на забите во суштина се “мртви” заби кои може да станат подмолни инкубатори на високо токсични анаеробни бактерии, кои можат под одредени услови, да си направат свој пат во вашиот крвоток и да предизвикаат голем број на сериозни болести, а кои многумина од нив се појавуваат децении подоцна.

Повеќето од овие “отровни заби” не се чувствуваат и изгледаат дека се во ред многу години подоцна од нивното поправање, па затоа системските болести потешко се следат.

За жал, поголемиот дел од стоматолозите забораваат на сериозните потенцијални здравствени ризици на кои се изложуваат нивните пациенти, односно, на ризиците кои постојат за остатокот од нивниот живот.

(ВИДЕО) И се пресекле нозете: Снимила изненадна средба со огромна отровна ѕвечарка

Линдси Ниллсен од Џексонвил снимила видео од огромна ѕвечарка на која наишла на една ливада, додека шетала со пријателите. Нилсен објавила видео на Фејсбук кога наишле на змијата долга околу 180 см на ливада кај местото Оаклеф на Флорида. „Зар не е убава“, напишала Нилсен. Рекла дека таа и нејзините пријатели не ја повредиле змијата, која отползила во тревата. „Тоа е голема змија“, се слуша машки глас во позадина.

Руски рецепт против пушење

Хемискиот состав на цигарите е навистина сложен, бидејќи во него има над 1400 различни супстанци.

Меѓу нив најотровни се никотинот и катранот.

Просечниот животен век на страствените пушачи е пократок за десетина години од непушачит. Секоја испушена цигара го скратува животот за околу 14 минути, а на лицата кои се во близина на лица кои пушат цигари им се скратува за 5 минути. Пушачите страдаат и од болести на срцето и крвните садови, како и мозочни удари.

Ако сте пушач, веројатно сте се обиделе неколку пати да престанете да пушите. Овој пат тоа нека ви биде успешен обид. Ви претставуваме фантастичен рецепт, а потребно ви е:

-грејпфрут

-портокал

-2 децилитри чај од камилица

-30 грама масло од јојоба

-30 грама кокосово масло

-5 грама оригано

[ulje-kokosa]

Подготовка:

Исцедете го грепот и портокалот. Во сад измешајте ги сите состојки додека не добиете хомогена смеса. Пота ставете ја смесата во сад кој ќе можете да го носите со себе. Нанесете ја мешавината под нос, само ставете неколку капки на вата и вдишувајте секогаш кога ќе добиете потреба за цигара.

Популарно