Родител на нападнато дете од ротвајлерот: Тое е кучете, не измислувајте!

Родител на едно од нападнатите дечиа од ротвајлерот во Аеродром, тврди дека заловеното куче е вистинскиот напаѓач и дека се измислуваат шпекулации за да се спаси неговиот живот. Тој на статусот на актерката Ирена Ристиќ посочи дека за тоа има сведоци кои се бореле со кучето при нападот на дечињата. На прашањето зошто жената која во прв моммент ги спасила децата од ротвајлерот вели дека кучето било мажјак, вели дека не знае зошто таа ака вели...

„Тоа ќе ја прашате неа,...не мене.

Јас немам потреба да лажам....

5 возрасни особи го потврдија кучето, како тоа со кое се бореле.

Сите 5 имаат рани од каснување од тоа куче.

Јес навистина више не знам како да ви објаснам дека 5 наспрема 1 е математика.

1 човек... може да згреши

5 луѓе, не.

Многу едноставна математика.

Второ...јас сум изузетно објективен...

За разлика од вас, на прво место го ставам животот на моето дете и на сите деца во нашата општина, па дури тогашживотот на песот.

Мојата објективност ќе ја поткрпам со изјавите на тие луѓе.

Својата објективност ја иполнувам со својата воздржаност.

Со денови читам како хејтери плукаат по мене...но верувајте ми...ниту се плашам ниту ќе се откажам...ќе истрајам.

И уште нешто...околу објективноста...очигледно е дека вам животот на тој пес ви вреди повеќе од животот на мојата ќерка.

Скопјанец: Не ме примија на Клиника бидејќи немаше слободен кревет

Гоце има 70 години. Тој целит свој живот век го поминал во скопскиот регион, но како што вели до сега ова му се нема случено.

Тој живее сам. Ќерките му се омажени, а сопругата почината. Минатата недела додека бил дома, му се слошило. Добил силна вртоглавица и болка. Веднаш побарал помош од лекарите.

Матичниот лекар веднаш го упатил на една од скопските Клиники, но за него таму немало место.

-Ме прегледаа и ми кажаа дека морам да останам во болница да ме испитуваат, но дека тоа не може да биде веднаш, туку мора да чекам 3-4 дена за да се ослободи некој кревет, бидејќи во тој момент немало слободен, вели Гоце за Скопје Инфо.

Од Клиниката му кажале да си оди дома и да се одмара, без да му дадат никаква терапија, и дека тие ќе му се јават кога ќе се ослободи некој кревет.

-Ми се јавија после 4 дена да одам на Клиника. Кога отидов таму ме натераа да потпишам дека се сложувам да бидам во соба, која е мешана со мажи и жени, раскажува Гоце.

Што се случува со македонското здравство се прашува тој. Во 21 век немаме болнички кревети, а сепак постојано се зборува за модерно здравство. 

Тврдокорните излегоа на протести пред Собранието: Со двојазичноста ја губиме државата

Тврдокорните кои денеска излегоа на протести пред Собранието тврдат дека со двојазичноста се губел македонскиот карактер на државата, односно се губела самата држава.

Тие со транспаренти и патриотски песни се „борат“ против Законот за јазици.

Според нив, нејасно е како албанскиот јазик може да биде службен јазик во Гевгелија, Валандово, Струмица, Кочани, Штип, Радовиш, Берово, Крива Паланка.

Хорор убиство го потресе Скопје: Жена нападна друга жена со секира, па била усмртена со нож

Телевизијата SHENJA објавува детали за убиството што се случи синоќа на улицата „Дижонска“ во скопската наслебад Чаир.

Како што дознава TV SHENJA, вчера на местото дошла жена од Тетово, која нападнала друга жена со секира. Нападнатата потоа ја прободела со нож и ја убила жената од Тетово.

Таа била испратена со возило за брза помош во болница, но им подлегнала на повредите

Екипи од МВР и Јавното Обвинителство веднаш излеголе на местото на настанот за да го истражат случајот.

Се очекува МВР да излезе со официјална верзија за убиството во Дижонска.

Популарно