(ФОТО/ВИДЕО) Во оваа ТВ- серија има повеќе порно сцени отколку во прнофилм

Во десетте епизоди од втората сезона во серијата „Версај“, има повеќе од 30 секс сцени со рејтинг Х (17+), пишува Дејли меил.

„Версај“ го следи времето на владеењето на кралот Лудвиг XIV и изградбата на резиденцијата на француските кралеви – Версајската палата. Буџетот на серијата беше околу 30 милиони долари, а во 2015 година стана еден од најскапите телевизиски проекти во историјата на Франција.

Серијата изобилува со порнографски сцени, вклучувајќи и сцени на насилство.

Судејќи според реакцијата на француски и англиски гледачи, ова не е особено добро.

Еден од гледачите на оваа серија коментира: „За дваесет минути од епизодата- има само еден лошо напишан дијалог, но важно сите се голи?“

Новата сезона се очекува наскоро.

ФОТО: Бал на свечености или дружба на тинејџери?

Матурските забави само што не започнале, а македонските прослави не се поместиле од место со години. Дали да направиме промена и да се огледаме на американските трендови?

Блогер од Америка раскажува како изминале повеќе од десетина години од неговото матурирање, а тој сѐ уште игра тинејџерски игри кога присуствува на матурска прослава.

"Не можам да верувам дека тоа е повеќе од десет години откако дипломирав на колеџ. Лудо нели? Тоа ме тера да се чувстувам стар, а јас сакам да се преправам дека не сум. Пред десет години никогаш не можев да замислам дека би можел да бидам блогер кој споделува ваков тип на игри со светот, но еве ме тука сум. Бидејќи моето дипломирање беше толку одамна, овие игри ги играв со моето семејство за матурирањето на сестра ми, минатата година."

Овие креативни и забавни игри се совршени за средношколски или колеџ забави. Ваквиот тип на стилски игри се наречени "Минута да победиш" и во зависност од бројот на гости кои присуствуваат на матурата, постојат различни начини на кои можете да ги играте. 

Предлог листа за матурски игри:

1. Музикални партнери

Ова е една од најдобрите игри за матурска забава затоа што можете да ги натерате сите да танцуваат. Започнете со еден пар на подиумот. Запрете ја музиката и двојката мора да се подели и да одбере некој друг за да танцува. Едноставно повторете го ова дур не се исполни подиумот.

2. Позната личност

Секоја личност мора да дејствува како позната личност, а другите гости мора да погодат кои се тие.

3. Која е лагата?  

Секој мора да каже за себе три факти, од кои едниот ќе биде лажен. Целта на играта е во тоа што остнатите треба да ја препознаат лагата.  

4. Талент шоу

Првенствено потребно е да се пригушат светлата. Потоа, од една кутија се влечат ливчиња на кои се испишани разно разни предизвици. Личноста која е избрана да го презентира својот талент потребно е да го исполни предизвикот напишан на листот. Предизвиците опфаќаат широк опсег од караоке шоу, стенд-ап комичари, танцување како холивудска ѕвезда до имитации на познати личности и слично.

5. Избор за најкул матуранти на вечерта 

Во овој тип на игра поставени се кутии на влезот од ресторанот каде што се случува прославата, а матурантите во текот на целата вечер гласаат за тоа кој аутфит најмногу им се допаѓа. Може да бидат изгласани и најкул професори и професорки на матурската вечер. Мора да биде изгласан и најкул аутфит и за матурантките и матурантите одделно. На крајот на вечерта се бројат гласовите, а победниците играат валцер или друг вид на танго.

ВИДЕО: Снимка од бремена жена во бикини на скии ги згрози сите

Бремена жена која е снимена како со скии се спушта по ски стаза во бикини добила бројни негативни критики и навреди на своја сметка кога ова видео се појави на социјалните мрежи.

Неименувана жена, која изгледа како да е во подоцнежна бременост, на снимката од рускиот град Новосибирск се гледа како на скии се спушта по стазата, а во еден момент застанува и позира за фотографија. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Купальный сезон открыт в Горском сноуборд-парке 🤰🏻

A post shared by АСТ-54 (@instact54) on

Снимката предизвика расправа веднаш штом беше објавена на Инстаграм, а многумина изразиле загриженост за идната мајка која учествуваше во толку екстремен спорт на снег и тоа во бикини.

"Го става своето бебе во опасност: "Може да падне или некој да удри во неа", "Само Бог знае што може да ѝ се случи по таа стрмна патека", "Мислам дека нема памет, што ако паднеше и го повредеше бебето?", беа дел од коментарите.

Иако имаше и такви кои ја нарекоа авантуристка, поголемиот дел од реакциите беа негативни, а покрај тоа што застанала на скии, многу беа погодени и од аутфитот кој е многу несоодветен за нејзината состојба.

Овие хороскопски знаци ќе ве завртат околу малиот прст

Ако заведувањето и флертувањето ви оди подобро отколку на вашите пријателки, веројатно ѕвездите имаат „замешано прсти“ во тоа.

Некои хороскопски знаци едноставно се многу поотворени и поподготвени за акција од другите, а вистинските експерти за флерт се кријат во следните три знаци.

Лав

Лавовите каде и да појдат стануваат главни ѕвезди. Исклучително се шармантни и храбри, што ги прави неодоливи, па не мора премногу да се трудат околу заведувањето.

Риби

Рибите точно знаат како може да освојат одредена личност, па многу брзо го добиваат она што го посакуваат. Тоа што постојано сонуваат за нешто и нивниот начин на размислување, на многумина им е неодолив, а тие и тоа како се свесни за тоа.

Близнаци

Заводливите Близнаци секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието, во кое уживаат на многу суптилен начин, што на спротивниот пол воглавно многу му се допаѓа кај нив. Многу се друштвени и добро се вклопуваат во секоја група на луѓе, а со широкиот спектар на теми за кои сакаат да зборуваат ги освојуваат и „најтешките“. 

Популарно