ФОТО: Поубавата двојничка на Карлеуша

Мирела е атрактивна русокоса од Босна и Херцеговина која на тамошните медиуми им стана интересна поради, како што наведуваат, неверојатната сличност со пејачката Јелена Карлеуша.

Покрај русата коса, овие две дами се слични и по модниот израз, а на Мирела не и пречи споредбата со ЈК.

-Ја обожувам Јелена и навистина ми ласка што не споредуваат, а јас само велам, дека ни се совпаѓа модниот стил. Не сум класична „блогерка“, затоа што веќе 18 години сум во сериозна работа во Швајцарија, работам како менаџер во мода“, кажала Мирела кој по потекло е од Тузла БиХ.

Твитер заедницата го уништи Боки 13: Татко ми има вакво за кај пчелите кога оди

Ова се само неколку од твитовите во кои се коментира стајлингот на Боки 13 на синоќешното доделување на награди на „Стори“.

Бојан доби награда за општествено највлијателна личност, но сепак ќе биде запомнен по аутфитот.

ФОТО: Сите се чудеа што облекол Боки13

Синоќа во хотелот „Александар Палас“ се одржа „Story awards party“, доделувањето „награди од општествен интерес“. Лила Филиповска, Сергеј Варошлија, емисиите „Ексклузив“ и „Еден на Еден“, „На иста страна“ се само дел од вечерашните добитници на стаклената статуетка.

Сепак, вниманието вечерва го собра Боки 13 кој дојде облечен, вака.

Инаку, највлијателната личност во Македонија, според „Стори“, објасни и зошто дошол вака облечен. Како што кажа Бојан, со купување на ова парче гардероба, се донираат пари. 

ВИДЕО: Ниски страсти пред сите во „Задруга 2“

Луна Џогани не го дочека летото за да се соблече и сонча, па уште од сега започна со соблекување во танга и лежење во дворот на „Задруга 2“

Таа уживаѓе во прегратките на своето момче Марко, до кого имаше и неколку прашања.

Популарно