ФОТО: Поубавата двојничка на Карлеуша

Мирела е атрактивна русокоса од Босна и Херцеговина која на тамошните медиуми им стана интересна поради, како што наведуваат, неверојатната сличност со пејачката Јелена Карлеуша.

Покрај русата коса, овие две дами се слични и по модниот израз, а на Мирела не и пречи споредбата со ЈК.

-Ја обожувам Јелена и навистина ми ласка што не споредуваат, а јас само велам, дека ни се совпаѓа модниот стил. Не сум класична „блогерка“, затоа што веќе 18 години сум во сериозна работа во Швајцарија, работам како менаџер во мода“, кажала Мирела кој по потекло е од Тузла БиХ.

ФОТО: Сопругата на Ричард Гир го покажа трудничкото стомаче

Непосредно пред првата годишнина од бракот на холивудскиот актер Ричард Гир и неговата трета сопруга Алехандра Силва, брачната двојка ќе го добие првото заедничко дете.

Веста за бременоста е откриена уште во август, четири месеци по свадбата, а 35-годишната Алехандра сега гордо го покажа своето трудничко стомаче.

Третата сопруга на Ричард Гир на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира пред огледалото во бањата во тесен црн фустан, што уште повеќе го истакнува нејзиното трудничко стомаче и под неа на шпански јазик напиша: „Многу сум среќна”.

Гир ја започна врската со убавата публицистка уште додека беше во брак со Кери Лоуел. Но, тоа не го спречи да ја „освои” 33 години помладата Алехандра Силва, ќерка на Игнасио Силва, поранешен финансиски потпретседател на „Реал Мадрид“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

¡Soy muy feliz! ❤️ ... I’m so happy! #happygirl

A post shared by Alejandra Gere (@alejandragere) on

ВИДЕО од спалната соба на Вељко и вереница Богдана

Вељко Ражнатовиќ, синот Цеца и покојниот Жељко Ражњатовиќ – Аркан, покажаа дека неговото семејство живее како и сите нормални фамилии, а тој сака да ужива во мали, секојдневни работи.

Така, Вељко  многу заштитнички се однесува кон неговата помлада сестра Анастасија, на пример.

Многу грижлив и кон свршеницата Богдани Родиќ, чија рака  неодамна ја побара според традиционалните српски обичаи. Деновиве Вељко со еден гест покажа колку ја сака својата идна сопруга… Откако ќе се вовлече во спалната соба, па додека таа спие тој и го прави ова… Кое? Погледнете во видеото!

ФОТО: Македонската водителка стави силикон и го покажа тоа

Македонската водителка Елена која ја води емисијата Живот со стил, направи корекција и јавно го покажа тоа.

Таа ги пополни усните за да биде уште позадоволна со изгледот и го објави тоа на социјалните мрежи.

Популарно